تامین کننده دوربین آیفون های اپل O-Film موقعیت خود را از دست داد

تامین کننده دوربین آیفون های اپل O-Film موقعیت خود را از دست داد

شرکت O-Film بر اساس گزارشات تایید شده است که موقعیتش را به عنوان یکی از تامین کننده‌های اصلی ماژول سیستم های دوربین در آیفون ها از دست داده است. بر این اساس شرکت اخیر به سهامداران اعلام نمود که با یکی از شرکت طرف قرارداد خود به مشکلاتی برخورد نموده است.

شرکت O-Film که به عنوان یکی از تامین کننده های ماژول های دوربین از طرف اپل مشغول به کار بود، در سال ۲۰۲۰ به خاطر سرپیچی از حقوقش کارمندان و کارگرانش مورد جریمه اپل قرار گرفت و از آن زمان به عنوان یکی از تامین کننده های اپل موقعیتش را از دست داد. ولی تا به امروز تایید نهایی در ارتباط با آن صورت نگرفته بود تا اینکه در  ماه مارس بالاخره مشخص شد که این شرکت کار خود با اپل پایان داده است.

این شرکت تولید کننده چینی ماژول های دوربین از آن موقع به سهام داران گفت که قرارداد خود را با چند شرکت دیگر به پایان رسانده است.

شرکت O-Film به طور اخص از اپل یاد نکرده است، اما از متن بیانیه چنین بر می آید یکی از این مشتریان از دست داده می تواند اپل باشد. تاثیرات تغییر در مقدار سفارش شده از مشتریان در روی عملکرد و نحوه عمل شرکت هنوز در حال ارزشیابی است، اما هنوز تا حد زیادی در ارتباط با این تغییر اثرات مشخص نشده است.

اما به نحوی که در این بیانیه آمده است این شرکت نسبت به عملکرد خود در ۲۰۱۹  ۲۲.۵ درصد کاهش سفارش داشته است که این می‌تواند به دلیل از دست دادن یکی از مشتریان اصلی این شرکت باشد. در ماه جولای ۲۰۲۰ شرکت O-Film از طرف اداره بخش تجارت و مالی آمریکا به عنوان یکی از ۱۱ شرکتی شناخته شد که از قوانین انسانی حقوق بشر سرپیچی کرده‌اند. در ماه دسامبر اپل شرکت O-Film را جریمه نمود و فقط سفارش مربوط به آیفون های قدیمی‌تر را به این شرکت ارجاع می‌داد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *