تامین کننده اپل کرنینگ پوشش محافظتی جدید گوریلا گلس برای لنز های دوربین معرفی نمود

تامین کننده اپل کرنینگ پوشش محافظتی جدید گوریلا گلس برای لنز های دوربین معرفی نمود

شرکت کورنینگ که تامین کننده اپل برای می باشد و برای ساخت شیشه های حفاظتی بسیار مقاوم شهرت دارد امروز اعلام نمود که موفق به ساخت پوشش شیشه های ضد خش جدیدی برای لنز های دوربین در موبایل ها شده است.

این پوشش شیشه گوریلا گلاس DX و کورنینگ گوریلا گلاس DX پلاس نام گذاری شده اند. بر اساس ادعای این شرکت این پوشش ها از قابلیت ضد خش و دوام بالا برخوردار هستند و در عین حال دارای عملکرد اپتیکال بسیار پیشرفته برای عبور کامل نور می باشند.

شرکت کورنینگ می‌گوید که گوریلا گلاس دی ایکس پلاس که برای پوشش لنزهای دوربین ساخته شده است می‌تواند تا ۹۸ درصد نور را عبور دهد. در این مورد هر چقدر که قابلیت عبور دهی پوشش های محافظتی بیشتر باشد کیفیت عکس ها و فیلم های گرفته شده واقعی تر خواهد بود و اثر شبحی یا گوستینگ کاهش می یابد.

در تست آزمایشگاهی گوریلا گلاس دی ایکس پلاس از لحاظ قابلیت ضد خش نسبت به شیشه با استاندارد کورنینگ گوریلا گلاس ‏AR مقاومت بیشتری را نشان می دهد. همینطور نسبت به پوشش های گوریلا گلاس استاندارد قابلیت محافظتی بهتری دارد. بر اساس آزمایشات انجام شده در تست خراشیدگی ها این پوشش می تواند تا ۴ کیلوگرم نیرو را تحمل کند و بر اساس ادعای این شرکت این پوشش می تواند با سختی یاقوت در مقابل خراشیدگی مقاومت کند.

اپل از پوشش گوریلا گلس برای محافظت صفحه آیفون ها استفاده می کند اما دوربین آیفون ها از کریستال یاقوت برای محافظت استفاده می کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا ایکس گوریلا گلس دی ایکس جای خود را برای استفاده در دوربین های آیفون باز کند. اما بر اساس گفته‌های شرکت کورنینگ این اولین مشتری که قرار است از پوشش محافظتی گوریلا گلاس دی کس پلاس برای لنز دوربین هایش استفاده کند  شرکت سامسونگ می باشد.

احتمال می رود که اپل همچنان از سافایر یاقوت برای دوربین آیفون های خود استفاده کند. اما اگر پوشش محافظتی گوریلا گلاس دی ایکس پلاس بتواند همان درجه حفاظتی را با قیمت پایین فراهم بیاورد ممکن است در آینده به سمت استفاده از این متریال برود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.