تامین کننده اپل فاکسکان برای خرید کارخانه اتومبیل سازی در اوهایو ۲۳۰ میلیون دلار هزینه می کند

تامین کننده اپل فاکسکان برای خرید کارخانه اتومبیل سازی در اوهایو ۲۳۰ میلیون دلار هزینه می کند

تامین کننده اپل شرکت فاکسکان برای خرید کارخانه جنرال موتورز در اوهایو به توافق رسید. این حرکت می تواند این شرکت را به عنوان یکی از گزینه های مهم برای مونتاژ اپل کار مطرح کند و نشان دهنده این است که اپل به تدریج به صورت رسمی خودش را وارد صنعت اتومبیل سازی برای آینده می کند.

این سرمایه‌گذاری بخشی از معامله ۲۸۰ میلیون دلاری فاک‌کان می باشد. بر اساس این معامله جنرال موتورز باید این کارخانه را با قیمت ۲۳۰ میلیون دلار به شرکت فاکسکان منتقل کند. بر اساس مفاد این معامله فاکسکان باید ۵۰ میلیون دلار سهام Lordstown Motors را خریداری کند و در ادامه این شرکت می‌تواند به مونتاژ اتومبیلهای برقی و یا حتی کامیونهای برقی نیز بپردازد.

فاکسکان احتمال دارد که تولید انبوه این وسیله ها را از ماه آوریل سال بعد آغاز کند. این گزارشی است که بر اساس منابع بلومبرگ منتشر شده است. فاکسکان در ماه آگوست گفت که قصد دارد که سرمایه‌ گذاری زیادی را برای احداث کارخانه مونتاژ اتومبیل های برقی در آمریکا و همینطور در تایلند انجام دهد. بر اساس این طرح در سال ۲۰۲۳ این کارخانه ها به صورت جدی کار خود را آغاز خواهند کرد.

معامله Lordstown یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های مربوط به خودروسازی شرکت فاکس می باشد که در طول دو سال اخیر انجام داده است. البته شرکت فاکسکان در سال قبل نیز یک اتومبیل آزمایشی برقی را تولید نمود، اما از آنجا که به طور جدی قصد دارد که در ایالات متحده این کارخانه را احداث کند، به این معنی خواهد بود که این شرکت قصد دارد از ابتدا خودش را به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای اپل کار مطرح کند.

اگرچه بر اساس گزارشات حداقل ۷ سالی وقت لازم است تا انتظار نهایی شدن اپل را داشته باشیم، گزارش های بسیار متعددی تا به حال منتشر شده است که اپل قصد دارد اتومبیل برقی ساخت خود را تولید کند و از شرکت‌های  مهم خودروسازی مهم دنیا نیز در این مورد کمک خواهد گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.