تامین کننده اپل شرکت BOE به دلیل کمبود چیپ با مشکل تولید نمایشگر روبروست

تامین کننده اپل شرکت BOE به دلیل کمبود چیپ با مشکل تولید نمایشگر روبروست

یکی از تامین کننده های اصلی اپل در زمینه ساخت نمایشگر به نام BOE برای تولید پنل های اولد که قرار است در آیفون ها به کار رود به دلیل کمبود جهانی چیپ با مشکل تولید روبه‌رو است. این گزارشی است که توسط منبع خبری The Elec منتشر شده است. این کمبود بر اساس آنچه که در این گزارش آمده است تولید ماه اخیر و آینده این کارخانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شرکت BOE برای ساخت پنل های اولد  نیازمند به درایورهای ICs می‌باشد که از شرکت Semicon آن را تامین می کند. اما شرکت اخیر به دلیل کمبود های موجود با شرایط بحرانی تولید چیپ روبرو می باشد و از آنجا که شرکت اخیر با ال‌جی نیز قرار داد ساخت درایور را دارد به نظر می رسد که شرکت ال‌جی اولین گزینه این شرکت برای دریافت سفارش ها باشد. بنابراین شرکت BOE انتظار می رود که از لحاظ تولید پنل های اولد بجای ۳ میلیون واحد بتواند تا ماه بعد تنها ۲ میلیون واحد از این پنل ها را تولید کند.

بر اساس گزارش های موجود اپل برای نیمه اول ۲۰۲۲ از شرکت BOE ده میلیون واحد پنل اولد برای آیفون های خود سفارش داده است و هنوز مشخص نیست که آیا این کمبود بتواند تولید آیفون ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. مدل های آیفون ۱۳ برای آیفون ۱۳ پرو در سپتامبر سال قبل مواجه با بحران تولید به خاطر کمبود قطعات شدند، اما در حال حاضر این وسائل پس از سفارش در روز بعد برای ارسال مشتری موجود می باشند و هنوز مشکلی از لحاظ تامین را تجربه نکرده اند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.