تامین کننده آیفون اپل، فاکسکان در کوارتر اول توانست یک میلیارد دلار سود کسب کند

تامین کننده آیفون اپل، فاکسکان در کوارتر اول توانست یک میلیارد دلار سود کسب کند

تولید کننده لوازم الکترونیک فاکسکان که در حال حاضر مدل های آیفون ۱۲ اپل را تولید می کند برای کوارتر اول ۲۰۲۱ خود یک میلیارد دلار سود را گزارش نمود و توانست بالاتر از حد انتظار تحلیل‌گران مسائل صنعتی قرار ظاهر شود. فاکسکان اندکی پس از گزارش ۴۴ درصد افزایش رشد در کوارتر اول به علت بالا رفتن تقاضای لوازم الکترونیک حاصل از افزلیش میزان کار در خانه،  امروز اعلام نمود که در همین پریود زمانی توانسته یک میلیارد دلار سود کسب کند.

بر اساس گزارش رویترز شرکت اصلی متعلق به فاکسکان نام Hon Hai Precision Industry Co می‌گوید که از ماه ژانویه تا مارس ۲۰۲۱ توانست ۲۸.۲ میلیارد دلار تایوانی که برابر با یک میلیون یک میلیارد دلار آمریکا می باشد را کسب کند که در مقایسه با همین پریود زمانی در سال ۲۰۲۰ که توانسته بود ۷۵ میلیون دلار کسب کند رشد بسیار زیادی است. تحلیلگران مسایل صنعتی پیش‌بینی بودند که فاکسکان در این پریود زمانی در بهترین حالت می تواند ۸۷۵ میلیون دلار سود کند۰

هر ساله در این پریود زمانی فروش آیفون در بالاترین مرحله خود قرار دارد، اما امسال به خاطر شرایط ویژه پاندمیک و بالا رفتن تقاضا برای وسایل الکترونیکی مانند آیفون و آیپد و به خصوص برای مدل های آیفون ۱۲ این شرکت توانست سود بسیار زیادی را از آن خود کند.

به خصوص با توجه به اینکه شرکت فاکسکان علاوه بر چین در کشورهای مختلف سرمایه گذاری کرده است دارای گزینه های مختلف برای رشد سرمایه و بالا بردن میزان ساخت قطعات لازم برای تهیه محصولات الکترونیک پرفروشی مانند آیفون می باشد. از این قرار است که این شرکت توانسته است با استراتژی درست در زمانی مناسب به چنین سود بالایی دست یابد پیش بینی می شود با توجه به سرمایه گذاری بیشتری که این شرکت نموده است بتوانند در کوارتر های بعدی نیز شاهد رشد بیشتری در میزان سود خود باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *