تاخیرات در تولید صفحه نمایش های مینی ال ای دی سفارش های آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی را به ماه جولای به تعویق انداخت

تاخیرات در تولید صفحه نمایش های مینی ال ای دی سفارش های آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی را به ماه جولای به تعویق انداخت

کارخانجات تامین کننده محصولات اپل با مشکلات و تاخیراتی برای تولید قطعات کلیدی مدل های آیپد پرو که اخیراً معرفی شده است مواجه می باشند. همین امر باعث شده است که ارسال این تبلت های پرچم دار به ماه جولای تعویق بیفتد.

لاین‌های آیپد پرو های جدید در ماه آوریل در مراسم ویژه بهاره اپل معرفی شد که در آن آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با صفحه نمایش لیکویید رتینای XDR رونمایی شد. تولید این صفحه نمایش که با تکنولوژی مینی ال ای دی ساخته شده است بر اساس گزارشات با برخی از تاخیر ها و مشکلاتی در تولید مواجه می باشد.

بر اساس منابع متصل به چرخه محصولات صنعتی بلومبرگ گزارش می دهد که شرکت های تامین کننده اپل در حال حاضر برای تولید صفحه های نمایش آیپد ۱۲.۹ اینچی در مقادیر بالا دچار مشکلاتی می باشند. برخلاف صفحه نمایش های معمولی ال سی دی صفحه‌نمایش‌های لیکوئید رتینای X از ۱۰۰۰۰ مینی ال ای دی ساخته شده است که در ۲۵۰۰ ناحیه مختلف در صفحه نمایش استقرار یافته اند تا بتوانند به کانتراست فوق العاده بالا در این صفحه نمایش برسند.

گفته می شود که تاخیر در این تولید صفحه های نمایش مینی ال ای دی همزمان است با کمبود جهانی چیپ که همه اینها با هم باعث شده است که در فروشگاه های اپل استور نیز تا ماه جولای آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی و همینطور آیپد پرو ۱۱ اینچی در حال حاضر ناموجود باشد. در ماه آوریل نیز نشان می داد که تامین کننده های اپل در حال کلنجار رفتن برای تولید صفحه نمایش مینی ال ای دی هستند.

اپل نیز قبل از این اطلاع داده بود که تولید آیپد ها و مک های جدید ممکن است به نیمه دوم ۲۰۲۱ به تأخیر بیفتد. آیپد پرو ۱۱ اینچی اپل که دارای صفحه نمایش ال سی دی معمولی می باشد نیز با تاخیر هایی در تولید مواجه است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *