به روز رسانی HomePod ۱۵.۱ قابلیت شنیداری Lossless و دالبی اتموس اضافه شده است

به روز رسانی HomePod ۱۵.۱ قابلیت شنیداری Lossless و دالبی اتموس اضافه شده است

به همراه به‌روزرسانی نسخه بتای iOS 15.1 اپل همچنین به‌روزرسانی جدید خود را برای وسیله های هوم پاد به صورت HomePod 15.1 معرفی کرد. این به‌روزرسانی دارای قابلیت حمایت از ویژگی های شنیداری Lossless و دالبی اتموس می باشد که می تواند بر روی وسیله های هوم پاد و هوم پادمینی مورد استفاده قرار گیرد.

نسخه نرم افزاری بتا HomePod ۱۵.۱ برای مقاصد تست در اختیار توسعه دهندگان قرار داده نشده است، اما بر اساس تحقیقی که منبع خبری ۹to5Mac انجام داده است تایید می‌کند که قابلیت Lossless و Spatial Audio در این نسخه بتا ارائه شده‌اند.

اپل قبلا قابلیت‌های دالبی اتموس را با  Spatial Audio و Lossless را در ios و وسیله‌ای در ماه می اضافه نمود. اما قول داد که این ویژگی برای هوم پاد و هوم پادمینی نیز به زودی تا پایان امسال آماده انتشار شود. قابلیت های جدید Lossless و دالبی اتموس از طریق اپلیکیشن هوم می‌توانند فعال شون.د برای این عمل شما باید به بخش تنظیمات بروید و بر روی پروفایل خود ضربه بزنید و سپس در زیر بخش مدیا بر روی اپل موزیک ضربه بزنید و از آن را می توانید قابلیت دالبی اتموس و Lossless را فعال کنید. توجه داشته باشید که این گزینه ها فقط در نسخه بتای iOS 15.1  ظاهر می شوند. اما نسخه بتای ‌HomePod‌ ۱۵.۱ beta به نظر می‌رسد که برای استفاده از این ویژگی ها در وسیله هوم پاد نیز ضروری باشد.

اگر  همه چیز در مراحل تست این قابلیت به خوبی پیش برود این ویژگی ها پس از رونمایی نسخه نهایی نرم افزاری ‌HomePod‌ ۱۵.۱ قابل استفاده خواهد بود که قرار است به همراه نسخه بروزرسانی iOS 15.1 منتشر شود. از آنجایی که نسخه iOS 15.1 از امرور برای فقط توسعه دهندگان منتشر شده است، چند هفته طول خواهد کشید تا پس از تست انجام شده در نهایت نسخه نهایی برای عموم آماده شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.