به دلیل مشکلات تولید آیفون ۱۳ مشتریان با تأخیر در ارسال سفارشات این مدلها مواجه هستند

به دلیل مشکلات تولید آیفون ۱۳ مشتریان با تأخیر در ارسال سفارشات این مدلها مواجه هستند

بر اساس گزارشات مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو از برخی مشکلات در مرحله تولید رنج می برند که علت آن بیشتر مربوط به محدودیت های بهداشتی در کارخانجات و مراکز تولید این وسیله به خصوص در کشور ویتنام می باشد. این گزارشی که توسط منبع خبری نیکی آسیا منتشر شده است.

تمام مدل های آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس از حسگر های لرزشگیر تصویر برخوردار می باشند. این ویژگی فقط در آیفون ۱۲ پرو مکس از نسل قبلی وجود داشت و همین امر باعث شده است که مشکلاتی از لحاظ تولید در مدل های آیفون ۱۳ به وجود آید. بر اساس گزارش امروز افزایش سفارشات برای تولید حسگرهای لرزشگیر تصویر برای تمام مدلهای ۲۰۲۱ آیفون فشار بیش از حدی به تامین کننده های اپل اعمال نموده است.

عوامل دیگری نظیر انتظارات بالای اپل در مرحله کنترل کیفیت، افزایش تقاضا و همینطور بحران کنونی سلامت جهانی عواملی هستند که باعث این تاخیر شده‌اند. تقاضا برای مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو پس از معرفی محصولات هم ‌چنان بالا بوده است. این تحلیلی است که کارشناسان در هفته اول به فروش این مدل ها ارائه داده اند. آیفون های امسال نسبت به مدل های سال قبل برای برخی خصوصیات پیشرفته مانند نمایشگر های پروموشن بخش ناچ کوچکتر و اضافه شدن برخی خصوصیات پیشرفته برای دوربین می باشد.

نیکی آسیا گزارش می کند که مشکلات تولید احتمالاً در اواسط اکتبر برطرف خواهد شد اما در مورد برخی از تامین کننده های اپل مانند فاکسکان و پگاترون احتمال دارد که در آینده نزدیک مشکلات مشابهی را در زمینه تولید مشاهده کنیم. از طرف دیگر تقاضای بالا برای مدل های آیفون ۱۳ باعث شده است که تامین کنندگان اولویت بیشتری را برای این شرکت قائل شوند. علاوه بر این تامین کننده های اپل با مشکل دیگری مواجه بوده‌اند و از لحاظ کاهش یافتن ساعات کاری به دلیل محدودیت های مصرف برق در چین در هفته های أخیر مشکلات بسیار زیادی در زمینه تولید نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.