بهبودی در سفارشات آیفون ۱۳ در آستانه نزدیکی به فصل تعطیلات سال نو

بهبودی در سفارشات آیفون ۱۳ در آستانه نزدیکی به فصل تعطیلات سال نو

انتظار می‌رود که سفارشات مربوط به آیفون ۱۳ در هفته‌های آتی که در حال نزدیک شدن به سال نو مسیحی هستیم بهبود یافته و این باعث خواهد شد که مشتریان در خرید های پیش از سال نو زیاد منتظر دریافت سفارش های خود از آیفون ۱۳ نباشند. مانند بیشتر محصولات دیگر، آیفون نیز تحت تاثیر کمبود چیپ جهانی قرار گرفته و تولید و وضعیت دسترسی به این محصول تا حد زیادی از این بحران متاثر شده است.

به طوری که تاریخ زمان تخمینی ارسال سفارشات آیفون ۱۳ در هفته‌های گذشته تا ۳ هفته نیز رسید و در مورد برخی از پیکربندی های آیفون ۱۳ تا حد یک ماه نیز برای برخی مشتریان در نظر گرفته شد. اما بر اساس گزارش دیجیتایمز در حالی که به فصل تعطیلات نزدیک می‌شویم تامین کننده های اپل در حال سرعت بخشیدن برای تولید بیشتر و دسترسی به قطعات مورد نیاز علیرغم وجود کمبودها می باشند که این باعث می شود که تولید آیفون ۱۳ تا حد زیادی با شتاب بیشتری انجام گیرد.

شرکت های تامین کننده اپل با گذشت زمان از تاریخ رونمایی آیفون ۱۳ شاهد کم شدن شکاف میان عرضه و تقاضای این محصول شدند. اپل در کوارتر گذشته اعلام نمود که کمبود چیپ و برخی پیچیدگی ها در زمینه تولید قطعات که ناشی از بحران سلامت جهانی باشد می تواند تا حدود ۶ میلیارد دلار خسارت وارد کند. مدیر عامل اپل تیم کوک و مدیر بخش مالی این شرکت لوکا ماستری به سهامداران اپل هشدار دادند که تاثیر کمبود چیپ انتظار می‌رود حتی بیش از ۶ میلیارد دلار خسارت را برای کوارتر تعطیلات که در پی داشته باشد.

تمام دسته بندی های محصولات اپل از ایرپاد تا کامپیوترهای مک در طی ماه‌ های گذشته مدل های جدید آنها توسط اپل معرفی شد و این باعث می شود که در طی خرید تعطیلات مشتریان تقاضای بالاتری را نسبت به این محصولات داشته باشند. به عنوان مثال ایرپاد به عنوان یکی از محصولات هدیه ای محبوب محسوب می شود که اپل به تازگی در این ماه نسل سوم آن را معرفی نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.