بنچمارک Rosetta 2: اپل سیلیکون M1 سریع تر از هر مک دیگر در تست تک هسته‌ای

بنچمارک Rosetta 2: اپل سیلیکون M1 سریع تر از هر مک دیگر در تست تک هسته‌ای

هفته پیش اولین تست معتبر سرعت و عملکرد به نام بنچمارک در سایت گیکبنچ  Geekbench برای چیپ های جدید ساخت اپل با عنوان m۱ اپل ظاهر شد. نتایج حاصل از این تست نشان از عملکرد بالا و فوق العاده  چیپ های M1 می دهد.  

اما امروز تحت پلتفرم جدیدی از بنچمارک به نام Rosetta 2 عملکرد چیپ های M1 مورد تست قرار گرفت و کلیه مدل های مک از لحاظ عملکرد های تک هسته ای و چند هسته ایی مورد مقایسه قرار گرفتند. نتایج حاصل از بنچمارک  Rosetta 2  نشان می‌دهد که چیپ های M1 که هم اکنون در مک بوک ایر های جدید با ۸ گیگ رم موجود می باشند در عملکرد تک هسته ای و چند هسته ای توانستند به ترتیب با امتیازهای ۱۳۱۳ و ۵۸۸۸ کلیه مدل های مک را از صحنه بدر کنند.

لازم به ذکر است برنامه Rosetta 2 بر پایه سیستم کدگذاری x۸۶ استوار است و بنابراین تنها می‌تواند ۷۸ یا ۷۹ درصد عملکرد اصلی چیپ های اپل را ترجمه نماید. علی رغم تاثیر منفی این پلتفرم در نشان دادن عملکرد چیپ های اپل، چیپM1 هنوز در تست تک هسته ای توانست سایر مدل های مک مجهز به چیپ اینتل من جمله آیمک ۲۷ اینچی ۲۰۲۰ مجهز به اینتل Intel Core i9-10910  که دارای سرعت ۳.۶ گیگاهرتز می‌باشد را نیز در تست سرعت جا می گذارد.

تست های بنچمارک اولیه که چندی پیش صورت گرفت برای مک‌بوک‌ ایر های مجهز به چیپM1 برای عملکرد تک هسته‌ای عدد ۱۶۸۶ و برای چند هسته‌ای ۷۴۳۳ را نشان داد. لازم به ذکر است تست بنچمارک Geekbench با توجه به اینکه از سیسیتم کد نویسی سازگاری بیشتری با محصولات اپل دارد عدد دقیق تری را نشان می دهد.

نتایج حاصل از این تست بنچ مارک ۲ ROSETTA به صورت نموداری نشان داده شده است که این اجازه را می‌دهد که به آسانی بتوان عملکرد چیپ های جدید چیپ M1 در مک بوک ایر های جدید را با سایر مدل های مک موجود در بازار مقایسه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *