بند های اپل واچ های آینده ممکن است از حسگرهای هیدراسیون برخوردار شوند

بند های اپل واچ های آینده ممکن است از حسگرهای هیدراسیون برخوردار شوند

اپل در حال تحقیق بر روی روشهایی که بتوان یک بند اپل واچ را به حسگرهای هیدراسیون مجهز نمود که بتواند میزان آب بدن کاربر به همراه فاکتور های سلامتی دیگر را مورد مانیتورینگ قرار دهد. یکی از تامین کننده های اپل به نام Rockley Photonics اخیراً اعلام نمود که سیستم مانیتورینگ قند خون را که برای استفاده در اپل واچ در نظر گرفته خواهد شد را در دست ساخت دارد.

در پخش فیلم دموی معرفی این قابلیت یک بند اپل واچ نشان داده می شود. این شرکت ظاهرأ در اعلام شرح اولیه این حسگر های جدید بخش از جزئیات و توانایی های آن را از قلم می اندازد. چرا که در بیانیه جدید اعلام کرده که این حس گر می‌تواند میزان آب کاربر را نیز اندازه گیری کند.

در این پتنت جدیدی که توسط اپل به ثبت رسیده است از میزان آب بدن یکی از فاکتورهای اصلی سلامتی صحبت به میان می آید. در این پتنت به حسگر هیدراسیون اشاره شده که برای اپل واچ در نظر گرفته شده است. بر اساس آنچه که در این پتنت آمده است اعمال یک حسگر منفرد در این مورد می تواند اطلاعات بسیار جامعی از میزان آب بدن را فراهم بیاورد.

در  این پتنت اشاره شده است که میزان آب بدن کاربر می‌تواند معرف بسیار خوبی از میزان سلامتی و تندرستی باشد و در طرف مقابل از دست دادن آب و دهیدراسیون می تواند منجر به عوارض جانبی بسیار زیادی شود که از لحاظ سلامتی کاربر را دچار مشکل کند. نارسایی هایی مانند سکته های قلبی همینطور خستگی و حتی مرگ نیز از عوارض جانبی کمبود آب بدن می باشد.

اخیراً اپلیکیشن های زیادی برای آیفون و اپل واچ توسعه یافته است که به کاربر یادآور می‌شوند که باید به‌طور منظم و البته نه به مقدار زیاد آب بنوشد. از طرفی در این پتنت آمده است که تکنیک های اندازه گیری میزان آب بدن عموماً غیرقابل اعتماد و گران قیمت می باشند. به عنوان مثال در تکنیکهای اندازه‌گیری هیدراسیون از نمونه‌های آب بدن مانند آزمایش ادرار و خون استفاده می شود. برخی از این تکنیک ها نیازمند به حسگرهای آنالیت می باشند که به صورت شیمیایی می‌تواند با مایعات بدن واکنش نشان دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.