بندهای اپل واچ های آینده ممکن است مجهز به دوربین های سه بعدی یا پانوراما باشند

بندهای اپل واچ های آینده ممکن است مجهز به دوربین های سه بعدی یا پانوراما باشند

در حال حاضر اپل در حال مطالعه بر روی طریقه های مختلفی برای به کارگیری از دوربین های متعدد در محفظه های انعطاف پذیری مانند بند ساعت اپل واچ می باشد. این امکان وجود ندارد که بتوان یک لنز را خم نمود بدون آن که به خواص اپتیکی آن آسیب نرسد، اما این امکان وجود دارد که با استفاده با بکارگیری یک سری از  لنز های کوچک در امتداد یک سطح انعطاف پذیر که قلبلیت خم شدن دارد  بتوان یک تصویر ترکیبی سه بعدی یا پانورامیک را حاصل نمود.

در سند ابداعی جدیدی که توسط اپل منتشر به ثبت رسید تحت عنوان سیستم دوربینی برای وسیله های الکترونیک خم شدنی نام گرفته است.  بدین صورت یک سری از دوربین هایی که در کنار هم در محفظه خمیده شده قرار گرفته اند می توانند تصاویر را به صورت جداگانه بگیرند و با ترکیب کردن آنها به صورت یک تصویر واحد می توان به یک تصویر سه بعدی رسید.

برای گرفتن عکس های با زاویه باز یا واید انگل برخی از گوشی های همراه دارای قابلیت گرفتن عکس‌های پانورامیک می باشند اما در تکنولوژی های کنونی تصاویر حاصل ممکن است به علت حرکت دوربین غیر واضح و مات از کار در بیایند و ممکن است که نسبت همه عکس ها در هنگام ترکیب شدن با دنیای اطراف یکسان نباشد. بنابراین مشکلات به وجود آمده در سر هم کردن تصاویر می تواند باعث این شود که عکس های پانورامیک آن طور که مورد دلخواه هست حاصل نشود.

برای گرفتن عکس های پانورامیک با تکنولوژی رایج همراه با حرکت دادن دوربین در جهات مختف، عکس ها به طور منفرد گرفته می شوند و توسط نرم افزار دوربین در نهایت به صورت یک عکس پانورامیک سه بعدی در می آید. اما اپل راه حلی را پیشنهاد می کند که از طریق آن با استفاده از  مجموعه ای از لنزهای در کنار هم قرار گرفته بتوان به یک تصویر پانورامیک سه بعدی بسیار دقیق تر و زیبا تر دست یافت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *