بلومبرگ: آیفون ۱۳ از ویژگی ProRes برای ضبط ویدیو ها استفاده خواهد نمود

بلومبرگ: آیفون ۱۳ از ویژگی ProRes برای ضبط ویدیو ها استفاده خواهد نمود

بر اساس گزارش مارک گورمن از بلومبرگ آیفون های ۲۰۲۱ از ویژگی جدیدی برای دوربین‌های خود بهره خواهند بود که برای کاربران حرفه ای مورد استفاده دارد. ویژگی نظیر ProRes برای فیلمبرداری و همینطور ویژگی حالت پرتره برای فیلمبرداری از آن جمله اند.

در کنار آن این گزارش تاکید دیگری دارد بر اینکه آیفون‌های جدید دارای بخش ناچ کوچکتر در بالای صفحه نمایش خواهند بود. بر اساس نظر گورمان اپل قصد دارد که حالت پرتره در ویدیو را در آیفون های امسال خود اعمال کند. این ویژگی به کاربر اجازه خواهد داد که ویدئو را با افزودن اثر بوکه که باعث مات شدن پس زمینه می شود ضبط نماید.

اپل ویژگی حالت پرتره را در آیفون ۷ پلاس معرفی نمود. اما این ویژگی از آن زمان تا به حال فقط برای بخش عکس ها قابلیت اجرایی دارد. البته لازم به ذکر است که در سیستم عامل iOS 15 که قرار است در پاییز امسال منتشر شود ویژگی فیس تایم نیز دارای حالت پرتره برای تمام وسیله های سازگار با این ویژگی خواهد بود. علاوه بر ویژگی حالت پرتره در بخش ویدیوها اپل همچنین قصد دارد که ویژگی ها ProRes را که یک ویژگی حرفه ای برای ضبط ویدیو ها می باشد را نیز در آیفون اضافه کند که به کاربران اجازه می‌دهد که فیلم ها را در کیفیتی بالاتر ضبط نموده و کنترل بیشتری برای ویرایش آنها ضبط داشته باشند.

این ویژگی شبیه آن چیزی است که قابلیت ProRaw برای عکس ها ایفا می کند که فقط در مدل های آیفون ۱۲ پیشرفته وجود دارد. گورمن می گوید که ویژگی ProRes فقط برای پیشرفته آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس به کار خواهد رفت.  اپل همچنین قصد دارد که فیلترهای عکس با قابلیت های پیشرفته تری را برای عکس برداران در آیفون های جدید اضافه کند.

در این حالت به جای اضافه نمودن فیلتر به کل تصویر آیفون های جدید قادر خواهد بود که فقط تغییرات و فیلتر ها را در اشیا و یا افراد که در داخل عکس جا گرفته‌اند با استفاده ویژگیهای درک ماشینی و هوش مصنوعی اضافه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.