بسیاری از پیام های هشدار امنیتی در اپ استور کاربر را گمراه می کند

بسیاری از پیام های هشدار امنیتی در اپ استور کاربر را گمراه می کند

بر اساس بازرسی جدیدی که از لحاظ دقت در حفظ حریم های شخصی در اپ استور صورت گرفته مشخص شده است بسیاری از  پیام های امنیتی اپ ها که باید کاربرها را از دسترسی به بخش های مختلف وسیله شان آگاه کنند و از آن ها اجازه بگیرند دارای اطلاعات ناصحیح می باشد. در حقیقت اپل توصیه های امنیتی خود را به عنوان لیبل های تغذیه ای معرفی کرده است که ویژگی جدیدی می باشد که در  به روز رسانی های iOS 14 در اپ استور از دسامبر ۸ دسامبر ۲۰۲۰ فعال شده است.

به گزارشی که توسط اپل اینسایدر منتشر شده است نشان می دهد که اپل به طور کامل اطلاعات امنیتی را با توجه به داده های حاصل از توسعه دهندگان اپلیکیشن ها به کاربران منتقل می نماید و در این مورد تقصیری متوجه اپل نیست. اما حالا بر اساس گزارش واشنگتن یک پست نظرسنجی در ارتباط با توصیه‌های امنیتی اپلیکیشن ها نشان داده شده است که بسیاری از آن ها نادرست می باشند.

واشنگتن پست اعلام می‌کند که تقریباً از هر سه اپلیکیشن یکی از آن‌ها اطلاعات اشتباه را به کاربر منتقل می‌کند. همان طور که در این گزارش آمده است برای مثال اپلیکیشن هایی مانند  game Match 3D و همینطور اپلیکیشن شبکه اجتماعی رامبل Rumble و اپلیکیشن ویدیوئی برای بچه ها PBS به کاربر می گویند که هیچ گونه اطلاعاتی را از کاربر جمع آوری نمی کنند. لازم به ذکر است که تمامی این سه اپلیکیشن ذکر شده حالا بر اساس گزارش  واشنگتن پست اصلاحاتی را در این پیام ها انجام داده اند.

به عنوان مثال اپلیکیشنی مانند  Satisfying Slime Simulator بطوری که گزارش شده است که حتی اطلاعات جمع آوری شده از کاربران را به فیسبوک و گوگل و دیگران انتقال می دهد. سخنگوی اپل به واشنگتن پست گفت که اپل در حال بازرسی اپ ها و تماس توسعه دهندگان می باشد تا هر گونه اطلاعات نادرست در این زمینه تصحیح شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *