بزرگترین تامین کننده آیفون اپل می‌گوید که کمبود چیپ حتی تا نیمه دوم ۲۰۲۲ نیز به طول خواهد انجامید

بزرگترین تامین کننده آیفون اپل می‌گوید که کمبود چیپ حتی تا نیمه دوم ۲۰۲۲ نیز به طول خواهد انجامید

اصلی‌ترین منبع تامین کننده آیفون اپل به نام فاکسکان می‌گوید که انتظار دارد که کمبود چیپ تا نیمه دوم سال بعدی نیز به طول انجامد.  همین امر باعث خواهد شد که تولید محصولات اپل به خصوص آیفون با چالش‌های همراه باشد. این گزارشی است که توسط منبع خبری وارد استریت جورنال به آن اشاره شده است.

اپل به مدت یک سالی است که از کمبود چیپ برای تأمین محصولات خود رنج می برد. اما در چند کوارتر اخیر تاثیر این کمبود ها بسیار محسوس‌تر اثر خود را گذاشته است. کمبود قطعات ویژه و ضروری که بخصوص به طور مستقیم مربوط به بحران سلامت جهانیه کنونی می شود تولید محصولاتی مانند آیفون آیپد اپل واچ و مک را با تأخیر هایی همراه ساخته است. اپل می‌گوید که این کوارتر گذشته کمبودها ۶ میلیارد دلار برای این شرکت هزینه دربرداشته است و انتظار دارد که حتی برای تعطیلات فصلی سال نو این تاثیر و خسارت تا حد قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

فاکسکان بزرگترین تامین کننده آیفون اپل می باشد و بر اساس چندین گزارش تولید آیفون در حال بهبود یافتن می‌باشد، اما هنوز راه بسیار طولانی وجود دارد تا روند تولید به سطح عادی برسد. همانطور که تعطیلات سال نزدیک می شود اپل با سفارشات بسیار بالای مشتریان برای محصولات خود روبرو خواهد شد که انتظار دارند محصولات خریداری شده خود را در همان تعطیلات تحویل بگیرند. در این مورد با توجه به کمبود چیپ‌ و بعضی از قطعات انتظار می‌رود مشتریان زمان بیشتری را برای تحویل سفارش های خود پیش رو داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.