بر اساس گزارش iFixit تعویض باتری های ایرپاد و هدفون های بیتس فیت پرو تقریباً غیر ممکن است

بر اساس گزارش iFixit تعویض باتری های ایرپاد و هدفون های بیتس فیت پرو تقریباً غیر ممکن است

متخصصان تعمیرکار در سایت مشهور ifixit  کالبدشکافی جدیدی را برای وسیله های ایرپاد نسل سوم و هدفون های جدید بیتس فیت پرو انجام دادند و در نهایت دریافتند که دسترسی به اجزای داخلی این وسیله ها بسیار مشکل بوده که در نهایت تعمیر این وسیله را بسیار مشکل می کند. بر اساس ویدیویی که از وسیله ها در این سایت منتشر شده بخش های داخلی این وسیله پس از کالبد شکافی نشان داده می شود.

با توجه به کوچک بودن اندازه این وسیله ها باید گفت که اجزای داخلی آن نظیر چیپ، کابل ها و باتری به نحو بسیار فشرده‌ای در هم ادغام شده‌اند و همین امر تعمیر این وسیله را تقریباً غیرممکن می‌کند. در حقیقت وجود بخش‌های مختلف بسیار ریزی که به وسیله مواد چسبنده به یکدیگر متصل شده‌اند جداسازی این قطعات را بسیار مشکل می کند.

در حالی که این شرکت تعمیری در هر دو وسیله ایرپاد و هدفون بیتس پرو موفق شد به اعضای داخلی این وسیله دسترسی پیدا کند اما در نهایت آن‌ ها دریافتند که پس از جدا کردن و دسترسی به اعضای داخلی وسیله ایرپاد دچار آسیب های کاربردی می‌شود و در نهایت این سایت نتیجه گیری می کند که هر دوی این وسیله ها به گونه ای طراحی شده اند که پس از باز شدن قطعات داخلی دیگر قابل استفاده نیستند.

البته در این کالبد شکافی جزئیات دیگری نیز مشخص شد که شامل تشخیص چیپ اچ ۱ و مکانیسمی که در حقیقت باعث می شود که سیستم صوتی Spatial Audio بر اساس آن عمل نمایند توسط این کالبد شکافی مورد بررسی قرار گرفت. جای تعجب نیست که سایت iFixit هر دوی وسیله ایرپاد نسل سوم و هدفون بیتس فیت پرو را از لحاظ مقیاس تعمیرپذیری عدد ۰ از ۱۰ را اعطا می کند. اپل قبل از این نیز برای وسایل ایرپاد بارها مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفت که وسایل خود را طوری طراحی می کند که قابل تعمیر نباشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.