بر اساس گزارش های اخیر از نشت دهنده معتبر مینگ چی کو اپل به دنبال کاهش هزینه های آیفون ۱۲ با باتری هایی که ساختار ساده تری دارند

بر اساس گزارش های اخیر از نشت دهنده معتبر مینگ چی کو اپل به دنبال کاهش هزینه های آیفون ۱۲ با باتری هایی که ساختار ساده تری دارند

 به دنبال افزایش هزینه ها برای بکار گیری تکنولوژی ۵ جی و  کاهش هزینه های احتمالی اپل در حال راهی است تا در تولید قطعات هزینه های خود را کاهش دهد. کو می گوید بکارگیری تکنولوژی ۵ جی به نام Sub-6GHz 5G باعث افزایش هزینه های ساخت آیفون ۱۲ در حد ۷۵ تا ۸۵ دلار خواهد شد و استفاده از تکنولوژی millimeter wave نیز تا حد ۱۲۵ دلار افزایش هزینه ها را در پی خواهد داشت.

به همین دلیل اپل می‌ خواهد با کاهش ساخت دیگر قطعات از افزایش هزینه ساخت آیفون های جدید بکاهد. برای این منظور اپل از تولید کنندگان برد باتری ها خواسته است به فکر راه کارهایی باشند که بتواند به طراحی باتری های کوچک تر و با لایه های کمتر بیانجامد. بنابراین برده نرم‌افزار و سخت  باتری های آیفون ۱۲ با کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی هزینه ساخت نسبت به آیفون ۱۱ همراه است. اگر چه باتری بخش کوچکی از هزینه تمام شده آیفون را تشکیل می دهد.

کو در ادامه اشاره می کند اپل به همین بسنده نخواهد کرد و در نظر دارد برای ساخت آیفون ۱۲ اس در سال ۲۰۲۱ باتری هایی با برد کاملا نرم تولید کند که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر هستند. کو همچنین به این مسئله اشاره می کند که اپل چنین راه کاری را در مورد ساخت ایرپاد نیز انجام داد و از تولید کنندگان ساخت برد باتری ها خواست تا هزینه را تا حد ۲۵ تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

تولید کنندگان ساخت قطعات ایر پاد ۳ که قرار است در ۲۰۲۱ به بازار آید به همین دلیل با مشکل کم کردن هزینه ها مواجه هستند. بر اساس گزارش کو ایرپاد های نسل جدید از سیستم SiP مشابه با ایرپاد پرو بهره خواهند گرفت در حالی که ایرپاد های کنونی مجهز به  سیستم SMT می باشند که تا حد زیادی کم هزینه تر می باشد.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *