بر اساس گزارشات اپل در حال ساخت مک پرو با اندازه کوچک تر مجهز به چیپ اپل سیلیکون می باشد

بر اساس گزارشات اپل در حال ساخت مک پرو با اندازه کوچک تر مجهز به چیپ اپل سیلیکون می باشد

بر اساس گزارش بلومبرگ یکی از مراحل انتقالی به سمت استفاده از چیپ های اپل سیلیکون طراحی مک های جدید با اندازه کوچک تر می باشد که مجهز به چیپ های ساخت اپل به نام اپل سیلیکون هستند. بر این اساس گفته می‌شود مک پرو های جدید از لحاظ ظاهری شبیه به مک پرو کنونی بوده اما با شکل جمع و جور تر و تقریباً نصف اندازه آن ها طراحی خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که آیا مک پرو های جدید به طور کامل جایگزین مدل کنونی خواهد بود و یا اینکه به صورت جداگانه و یا به همراه مک پرو به فروش خواهد رفت. اما مطابق گزارش بلومبرگ در سال قبل اپل در حال ساخت و توسعه مک پرو های کنونی ولی از لحاظ اندازه نصف آن می باشد اما هنوز مشخص نیست آن ها جایگزین مک پرو کنونی شوند یا اینکه به صورت یک مدل جداگانه ارائه خواهند شد. 

چیپ های ساخت اپل می توان به کمپانی کمک کند تا کامپیوتر هایی با اندازه کوچک تر بسازد که این بدلیل کم مصرف تر بودن این چیپ ها می باشد. اما مدل‌های کنونی مک پرو بزرگ و جادار هستند و این بیشتر به این دلیل است که قطعات حجیمی مانند چیپ های گرافیکی و حافظه های داخلی را در خود جای می دهند.

بر اساس شایعات مک پرو جدید قرار نیست در سال ۲۰۲۰ آماده شود ولی احتمالاً در سال های ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ آماده رونمایی خواهد شد. اپل قصد دارد که تمام کامپیوتر های مک خود را در طول دو سال به اپل سیلیکون انتقال دهد و استفاده از چیپ های اینتل را کنار بگذارد. اما هنوز مشخص نیست آیا مک بوک پرو های جدید  مجهز به چیپ های اپل از طراحی‌های متفاوتی برخوردار باشند یا نه، اما به نظر می رسد آنها از لحاظ شکل ظاهری فرم جمع  و جور تری دارا باشند.

در مراسم هفته بعد اپل قرار است مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مک بوک پرو ۱۶ اینچی و مک بوک ایر ۱۳ اینچی که مجهز به چیپ های سیلیکونی  می باشد را معرفی نماید.

منبع

1 نظر در مورد “بر اساس گزارشات اپل در حال ساخت مک پرو با اندازه کوچک تر مجهز به چیپ اپل سیلیکون می باشد

  1. اشتراک ها: مایکروسافت نسخه سازگار اکسل با کامپیوترهای اپل سیلیکون را معرفی نمود | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *