بر اساس گزارشات اپل توانست مکان چهارم را در سهم فروش جهانی گوشی های همراه به دست آورد

بر اساس گزارشات اپل توانست مکان چهارم را در سهم فروش جهانی گوشی های همراه به دست آورد

بر اساس تخمین های جدید حاصل از مرکز پژوهشی IDC، فروشندگان برتر گوشی های همراه اپل مکان چهارم را بعد از برند های غول پیکر دیگر به دست آورد که این نسبت به سال قبل که اپل توانسته بود مکان سوم را کسب کند یک پله سقوط محسوب می شود.

بر اساس داده های حاصل از این شرکت پژوهشی که داده‌های خود را با ردیابی تمامی گوشی های اپل در سه ماهه سوم ۲۰۲۰  بدست آورده است، اپل به طور تخمینی ۴۱.۶ میلیون آیفون را به مشتریان ارسال نموده است. این میزان ۱۰.۶ درصد نسبت به سال قبل  کاهش نشان می‌دهد و همین باعث شده که اپل در این ارزشیابی جدید با یک پله سقوط مکان چهارم را به دست بیاورد.

در ادامه این گزارش آمده است این سقوط انتظارش می‌رفت و بیشتر به دلیل  تاخیر در رونمایی مدل های آیفون ۱۲ می باشد که  عمدتاً سهم عمده ای را در گزارش سه ماهه سوم سال به وجود می‌آورد. به عنوان مثال آیفون ۱۱ توانست در سال قبل با عملکرد خوب برای فروش رتبه خوب بهتری را برای خود کسب کند.

در این میان سامسونگ توانست با ارسال ۸۰ میلیون دستگاه گوشی همراه رتبه اول  به خود اختصاص دهد که این میزان ۲۲ درصد از سهم فروش کل گوشی های همراه را نشان می دهد.

 هواوی با ارسال ۵۱.۹ ‏ میلیون دستگاه گوشی همراه در مکان دوم قرار گرفت و ۱۴.۷ درصد سهم فروش کل را به دست بیاورد اما این میزان ۲۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل می باشد.

 اما شرکت شیائومی توانست امسال جای اپل را بگیرد چرا که توانسته بود ۴۶.۵ میلیون دستگاه را به مشتریان ارسال کند که این میزان ۱۳.۱  درصد از سهم فروش کل را تشکیل می دهد و نسبت به سال قبل ۴۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این جدول به خوبی مشاهده می‌شود که شرکت شیائومی نسبت به سایر رقبا بهترین پیشرفت را به خاطر ارائه گوشی های متعدد مقرون به صرفه و نسبتاً با کیفیت  نسبت به سال قبل داشته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.