بر اساس مدارک منتشر شده باتری آیفون ۱۲ پرو مکس کوچکتر از باتری آیفون ۱۱  پرو مکس می باشد

بر اساس مدارک منتشر شده باتری آیفون ۱۲ پرو مکس کوچکتر از باتری آیفون ۱۱  پرو مکس می باشد

 سه شنبه یک مدرک قانونی منتشر شده در وب سایت های  چینی ادعا کرد که آیفون ۱۲ پرو مکس دارای باتری با ظرفیت کمتری نسبت به آیفون ۱۱ پرو مکس می باشد. این سند  که از وزارت صنایع چین و  بخش  فناوری و ارتباطات از راه دورمنتشر شده است نشان می دهد که باتری آیفون ۱۲ پرو مکس دارای ظرفیت ۳۶۸۷ میلی آمپر ساعت می باشد.  در صورتی که در مقایسه با آیفون ۱۱ پرو مکس که دارای ظرفیت باتری ۳۹۶۹ میلی آمپر ساعت می باشد و مقدار کمتری را نشان می دهد. 

در این مدارک هم چنین گفته می‌شود که آیفون ۱۲ پرو مکس  دارای رم  ۶  گیگا بایت  می باشد. این اطلاعات کاملاً با اطلاعات حاصل است مدارک ارائه شده  توسط منابع دیگر که در هفته پیش منتشر شد هم خوانی دارد. مکرو مرز امروز مدارک حاصل است این منبع چینی را برای اولین بار پیدا نمود.

علی رغم این کاهش محسوس در ظرفیت باتری اپل هم چنان می گوید که آیفون ۱۲ پرو مکس دارای عملکرد یکسانی از لحاظ باتری نسبت به مدل سال قبل می باشد.  حتی برخی ابزارهای مقایسه باتری نشان می دهند که مدل های آیفون می توانند تا ۲۰ ساعت ویدیو را بین دو شارژ متوالی پخش نمایند. 

آیفون های امسال پیشرفت های متعددی را نسبت به ویژگی های مختلف نشان می دهند. به عنوان مثال قابلیت های جدید عکس برداری مانند فناوری گرفتن عکس با کیفیت HDR  ده بیتی و قابلیت ضبط ویدئو با کیفیت اچ دی آر  دالبی ویژن احتمالاً از جمله شاخص ترین این پیشرفت ها محسوب می شود.  اما وقتی پای استفاده از تکنولوژی ۵ جی  به میان می آید که می تواند باتری زیادی را مصرف نماید و بنابراین  ظرفیت کوچک تر باتری می تواند برای کاربران آیفون مشکل آفرین باشد.

به نظر می رسد اپل بهترین تلاش  خود را برای ایجاد توازن میان حمایت از تکنولوژی  ۵ جی و دوام باطری انجام داده است.  به عنوان بخشی از این تلاش در آیفون ۱۲ اپل ویژگی را به نام SMART DATA MODE  اضافه نموده است که به طور خودکار در هنگام استفاده از اینترنت ۵ جی در صورت لزوم سرعت اینترنت ۵ جی به اینترنت ۴ جی  کاهش می یابد که این امر باعث صرفه جویی در مصرف باتری خواهد شد.

منبع

1 نظر در مورد “بر اساس مدارک منتشر شده باتری آیفون ۱۲ پرو مکس کوچکتر از باتری آیفون ۱۱  پرو مکس می باشد

  1. اشتراک ها: مدل های آیفون ۱۲ مجهز به مودم کوالکوم Qualcomm's 5G X55  می باشند. | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *