بر اساس قانون جدید اتحادیه اروپا اپل مجبور به استفاده از پورت های USB-C خواهد شد

بر اساس قانون جدید اتحادیه اروپا اپل مجبور به استفاده از پورت های USB-C خواهد شد

اپل ممکن است بر اساس مقررات جدید اتحادیه اروپا که قرار است در ماه آینده تصویب شود شبکه پورت لایتنینگ را از آیفون ها برداشته و به جای آن پرت USB-C را جایگزین کند است. این گزارشی است که توسط منبع معتبر رویترز منتشر شده است.

بر اساس این قانون جدید تمام تلفن های موبایل و سایر وسایل مربوط به آن در تمام کشورهای اتحادیه اروپا باید از یک پورت یکسان استفاده کنند و از آنجایی که در اروپا بیشتر وسایل آندروید از پورت های USB-C استفاده کرده‌اند، ممکن است این قانون جدید اپل را تحت تاثیر قرار دهد. در سال ۲۰۱۸ اتحادیه اروپا طرحی را که به موجب آن استفاده از یک پورت همه جانبه یکسان را ملزم می دانست را به پارلمان ارائه داد،  اما این طرح به مرحله قانونی نرسید.

اما عقیده اپل بر این است که اعمال نمودن یک پورت شارژ عمومی می تواند به نوآوری در تکنولوژی خسارت بزند و از طرف دیگر از آنجایی که بیشتر مصرف کنندگان مجبورند دوباره به کابل های جدید خریداری کنند ضایعات بسیار زیادی از لحاظ وسایل الکترونیکی ایجاد خواهد شد.

اتحادیه اروپا سال ۲۰۱۹ بر اساس تحقیقاتی که در این مورد به عمل آورد متوجه شد که نیمی از کابلهای شارژ فروخته شده به همراه تلفن های همراه دارای پورت های USB micro-B می‌باشد، ۲۹ درصد آنها دارای کانکتور USB-C و ۲۱ درصد آن دارای کانکتور های لایتنینگ می باشند. این مطالعه نشان می داد که ۵ گزینه برای پورت های شارژ وجود دارد.

در سال گذشته مناظره هایی که در پارلمان اروپا صورت گرفت نظر موافق کلی به نفع استفاده از یک شارژر یکسان به دست آمد و این اعضای این پارلمان اعتماد داشتند که در این حالت ضایعات محیطی کمتری ایجاد خواهد شد و کاربران نیز از مزایای بسیاری از لحاظ راحتی استفاده از آن برخوردار خواهد شد. این قانون قرار است تا ماه بعد به تصویب برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.