برنامه کاهش کمیسیون اپ استور برای توسعه دهندگان واجد شرایط شروع به کار کرد

برنامه کاهش کمیسیون اپ استور برای توسعه دهندگان واجد شرایط شروع به کار کرد

اپل اخیراً برنامه کمکی را برای صاحبان مشاغل کوچک و توسعه دهندگان مستقل ایجاد نمود که مطابق با آن کمیسیون فروش های حاصل از اپ استور آنها در صورت درآمد کمتر از یک میلیون دلار در سال ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

مطابق با این برنامه توسعه دهندگان اپلیکیشن می بایست نسبت به سال قبل درآمدی کمتر از ۱ میلیون دلار از طریق فروش اپلیکیشن در اپ استور داشته باشند و گرنه آنها ملزم به پرداخت کمیسیون کامل ۳۰ درصد خواهند بود.

در اوایل هفته جاری اپل شروع به فرستادن ایمیل به توسعه دهندگان اپلیکیشن واجد شرایط نمود و به آنها اطلاع داد که از اول ژانویه ۲۰۲۱ آنها می توانند از کمیسیون ۱۵ درصد استفاده کنند. هنوز چیزی از آغاز این برنامه نگذشته بود که برخی از توسعه‌دهندگان در فروش این هفته خود نشانه هایی از مزایای این تخفیف ۱۵ درصدی  را مشاهده کردند.

یکی از این توسعه دهندگان اپلیکیشن به نام  David Hodge  که وظیفه نوسعه اپلیکیشن Nikola را برای آیفون به عهده داشته است و همین طور Jacob Gorban که توسعه‌دهنده اپلیکیشن ویرایش عکس ImageFramer برای مک می باشد امروز اعلام کردند که نشانه هایی از این تخفیف ۱۵ درصدی را در گزارش درآمد هفته اخیر خود دیده اند.

ماه گذشته اپل اعلام نمود که برای حمایت صاحبان مشاغل کوچک و توسعه دهندگان مستقل قصد دارد که در سیاست های قیمت گذاری  کارمزدها و کمیسیون‌های اپ استور تغییراتی را اعمال نماید و بر اساس آنچه اپل ادعا نمود این برنامه حمایتی می تواند به رشد و توسعه دهندگان با استعداد و توسعه اپلیکیشن های بهتر بیانجامد.

این تصمیم اپل تا حد زیادی در نتیجه نزاع قانونی این شرکت با شرکت اپیک گیمز می باشد. با وجود آنکه هنوز این پرونده در جریان است ولی اپل از آنجا که نارضایتی بسیاری از توسعه دهندگان دیگر را نیز در ارتباط درصد باکمیسیون های اپ استور مشاهده نمود در نهایت تصمیم گرفت این برنامه حمایتی را به اجرا درآورد. اپل برای این برنامه صفحه وب سایت ویژه ای را تدارک دیده است که علاقمندان می توانند برای اطلاعات بیشتر به صفحه برنامه بیزینس های کوچک مراجعه نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *