برنامه ویرایش ویدیوی داوینچی ریزالو با انجین پردازش پردازشی جدید می تواند تا سه برابر سریعتر در کامپیوترهای m1 عمل کند

برنامه ویرایش ویدیوی داوینچی ریزالو با انجین پردازش پردازشی جدید می تواند تا سه برابر سریعتر در کامپیوترهای m1 عمل کند

شرکت بلک مجیک امروز به‌روزرسانی جدیدی را برای برنامه ویرایش ویدیوی  خود داوینچی ریزالو معرفی نمود. این به‌روزرسانی جدید شامل یک انجین پردازشی جدید می باشد که تا حد قابل ملاحظه ای می تواند بر روی کامپیوترهای اپل سیلیکون سریع تر عمل کند.

بر اساس آنچه که این شرکت ادعا می‌کند برنامه نرم افزاری DaVinci Resolve 17.3  می توانند می‌تواند با سرعتی ۳ برابر سریعتر در کامپیوترهای مجهز به چیپ ام یک عمل کند. این سرعت باعث می شود که در هنگام پلی، ویرایش و همینطور پردازش پروژه های ۴K و ۸K برنامه بتواند سریع تر و روان تر عمل کند.

این انجین پردازشی جدید هم چنان می‌تواند در روند رندرینگ در  لپ‌تاپ‌های مجهز به چیپ های ام در صورتی که از برنامه داوینچی ریزالو استفاده تا ۳۰ درصد باعث ذخیره مصرف باتری شود.  علاوه بر این نسخه ۱۷.۳ همچنین می تواند برای انکودینگ سخت افزاری H.265 در کامپیوترهای ام یک بکار رود.

با این به‌روزرسانی جدید کاربران می‌توانند سرعت و یا کیفیت را در هنگام رندرینگ اولویت بندی کنند و زمان رندرینگ نیز در این تغییر نرم افزاری بهبود یافته است. برنامه داوینچی ریزالو در حال حاضر می‌تواند فایل‌های AVC را نیز کند کد گشایی کند در نهایت باعث می‌شود که در کامپیوترهای مجهز به چیپ m۱ عملیاتهای کدگشایی و همینطور پلی بک با سرعت بیشتر در هنگام استفاده از این گونه فایل ها افزایش یابد.

برنامه های به روز رسانی های شده جدید داوینچی ریزالو و داوینچی ریزالو استودیو ۱۷.۳ در حال حاضر برای دانلود از طریق وب سایت بلک مجیک برای تمام کاربرانی که از قبل در این وب سایت ثبت نام کرده اند قابل دسترس می باشد. داوینچی ریزالو به صورت رایگان برای دانلود در کامپیوترهای مک از اپ استور قابل دسترس می باشد، اما ریزال استودیو که دارای امکانات بیشتری برای ادیتینگ و کارهای استودیویی پیشرفته می باشد ۲۹۵ دلار قیمت دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.