برزیل اپل را ۱.۹ میلیون دلار برای لحاظ نکردن شارژر در جعبه آیفون ۱۲ جریمه کرد

برزیل اپل را ۱.۹ میلیون دلار برای لحاظ نکردن شارژر در جعبه آیفون ۱۲ جریمه کرد

مطابق قوانین حفاظت از حقوق مشتریان در برزیل اپل برای فروش مدل های آیفون ۱۲ در این کشور برای لحاظ نکردن شارژر در جعبه جریمه خواهد شد. در دسامبر شرکت Procon-SP آشکار نمود که اپل مجبور است مجبور است که شارژ را به هر کسی که آیفون ۱۲ را می‌خرد و یا درخواست کند به همراه خود وسیله ارائه دهد.

در ۱۹ مارس این قانون گذاران شروع به حمله به اپل کردند و این شرکت را برای ارایه نکردن شارژر در درون جعبه ها به پرداخت جریمه محکوم کردند. این جریمه در حدود ۱.۹ میلیون دلار می‌باشد که بر اساس آن اپل را محکوم می‌کند که از تبلیغات سوء استفاده نموده است و همین طور در برخی موارد محصولات معیوب کارخانه‌ای خود را  به مشتریان فروخته است.

همینطور آن ها مدعی هستند که اپل در برخی موارد با قراردادی که برای ارائه این سرویس و تعمیرات مشتری دارد نتوانسته آن طور که باید تحت ضمانت نامه خود عمل نماید. رئیس اجرایی شرکت Procon-SP فرناندو کاپز می گوید که اپل باید متوجه شود که در برزیل قوانین بسیار سرسختی برای حمایت از مشتریان وجود دارد و این شرکت باید این قوانین را حرمت گذاشته به این گونه انجمن‌های حفاظت مشتریان احترام بگذارد.

در ماه دسامبر اپل به این شرکت اعلام نمود که برداشتن شارژر به علت رعایت اصول محیط زیستی است و از آنجایی که از قبل شارژر های بسیار زیادی در سطح جهان به مردم فروخته شده است دیگر دلیلی نمی بیند تا دوباره شارژر های اضافی را در جعبه به  مشتریان ارائه دهد.

اپل می گوید که  قصد داشته با حذف این وسیله تا حد زیادی نسبت به سوخت کربن صرفه‌جویی کند. اما این آژانس در همان وقت نیز از این توضیح اپل متقاعد نبود و از آن خوشنود نشد. بعد از آن بود که این انجمن تصمیم گرفت که به علت آنکه اپل نتوانسته حقوق قانونی مشتریان را به رسمیت بشناسد و همینطور نتوانسته دلایل قابل قبولی را ارائه کند چنین جریمه‌ای را برای این شرکت در نظر خواهد گرفت.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *