بررسی ویژگی های موقعیت مکانی تخمینی و محدودیت دسترسی اپ ها به ابزارک ها در iOS 14

بررسی ویژگی های موقعیت مکانی  تخمینی و محدودیت دسترسی اپ ها به ابزارک ها در iOS 14

برخی اپلیکیشن ها برای اینکه درست عمل کنند احتیاج به موقعیت مکانی کاربر دارند، اما در iOS 14 ویژگی جدیدی وضع شده است که باعث می شود موقعیت خود را به طور حفاظت شده ای در دسترسی اپ ها قرار دهید. برای اپ هایی که احتیاج به موقعیت کاربر دارند شما می توانید از ویژگی استفاده کنید که تنها موقعیت مکانی را به طور تخمینی در دسترس اپ ها می گذارد.

به بیان دیگر هر جا که شما می روید فقط محدوده مکانی آن موقعیت با اپ ها اشتراک خواهد شد نه موقعیت دقیق محل. بدین ترتیب اپ ها از ردیابی دقیق شما و هر جایی که می روید منع می شوند و بنابراین موقعیت شما محفوظ خواهد ماند. در iOS 14 این قابلیت وجود دارد که هر اپلیکیشنی که نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی کاربر داشته باشد صفحه پاپ آپ ظاهر می شود و کاربر می تواند با انتخاب Approximate Location یا موقعیت مکانی تخمینی از دسترسی اپ به موقعیت دقیق کاربر جلوگیری به عمل  آورد.

همچنین کاربر می تواند با مراجعه به بخش تنظیمات گزینه Privacy را انتخاب نموده و از آن جا اپ ها به طور جداگانه با انتخاب گزینه Location Services از دسترسی  به موقعیت مکانی دقیق خود باز دارد. این ویژگی بخصوص برای اپ هایی نظیر آب هوا، مرورگرها و نقشه مفید می باشد.

ویژگی های حفاظتی ابزارک ها: در iOS 14  درابزارک ها نیز برای دسترسی به اطلاعات موقعیت مکانی کاربر نیازمند به تایید کاربر بوده و از این طریق دسترسی ابزارک درست مانند اپ ها به اطلاعات شخصی کاربر با محدودیت همراه است.

برای فعال کردن این قابلیت باید به بخش Settings در آیفون خود مراجعه نموده و سپس در بخش Privacy  گزینه Location Services را انتخاب کنید. در آنجا گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید دسترسی اپ ها و ابزارک ها با هم محدود نموده یا این که گزینه  فقط دسترسی به اپ ها  محدود کند. در این صورت اگر اپلیکیشنی در ارتباط مستقیم با ابزارک باشد دسترسی آنها نیز محدود خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *