بررسی ساختار داخلی در آیمک های ۲۷ اینچی جدید نشان می دهد حافظه داخلی قابل ارتقاء نیست.

بررسی ساختار داخلی در آیمک های ۲۷ اینچی جدید نشان می دهد حافظه داخلی قابل ارتقاء نیست.

یک بررسی قطعات داخلی آیمک ۲۷ اینچی جدید نشان می دهد که اپل در پیکر بندی حافظه داخلی امسال تغییراتی داده است. این تغییرات عبارتند از فقدان پورت های اتصالی  SATA،  لحیم شدن SSD به مادربرد به نحوه ای  که امکان ارتقای آن به ظرفیت های بالاتر وجود ندارد و همین طور برخی تغییرات جزئی اعمال شده در کیس آی مک ها مانند پورت جدید برای میکروفون.

امسال اپل  با رونمایی آی مک های جدید بدون اعمال تغییری در طراحی و شکل خارجی این آیمکهای ۲۷ اینچی، فقط به ایجاد تغییراتی در خصوصیات فنی نظیر پردازشگر هایی با سرعت و عملکرد بیشتر بسنده کرد. همینطور با کالبد شکافی قطعات داخلی مشخص شد که امکان ارتقای حافظه داخلی برای کاربر وجود ندارد.

این بررسی نشان می دهد که پیکر بندی طراحی داخلی آی مک های جدید با مدل قدیمی کاملا مشابه به نظر می رسد. البته در ابن مورد تغییرات جزیی مشاهده می شود نظیر ایجاد پورت اختصاصی برای میکروفون و فقدان درایو هارد.

بررسی بیشتر لاجیک برد نشان می دهد امکانی برای ارتقای حافظه داخلی وجود ندارد زیرا هیچ پورت اتصالی SATA مشاهده نشد. برخی نقاط اتصالی نیز یافت شدند که به قطعه خاصی ارتباط نداشت که بنظر می رسد این بدلیل این باشد که در مدل های مختلف ۴ ترابایت و ۸ ترا بایت آیمک جدید فقط از یک نوع لاجیک برد بهره می برند .

حافظه های فلش نیز به گونه ای در بخش میانی برد  جا سازی شده اند که عملا امکان هر نوع دسترسی و تعویض کاملا بی خطر را بسیار مشکل می کنند. برداشتن رادیاتور و خنک کننده CPU  مشخص نمود که اپل ممکن است در آینده بجای پردازش گر های کاملا متصل شده به  برد از ورژن های قابل تعویض استفاده نماید. البته خبر خوب این است که حافظه رم بصورت اسلات روی برد متصل شده که امکان تعویض و ارتقای آن را برای کاربر میسر می سازد.

2 نظر در مورد “بررسی ساختار داخلی در آیمک های ۲۷ اینچی جدید نشان می دهد حافظه داخلی قابل ارتقاء نیست.

  1. اشتراک ها: چگونه در آی مک های ۲۰۲۰ حافظه رم را ارتقا دهیم | Texnoli

  2. اشتراک ها: ارتقاء آی مک ۲۰۲۰ | آموزش تعویض رم آیمک های ۲۰۲۰ | وبلاگ فروشگاه تکسنولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *