برخی کاربران آیپد مینی ۶ از مشکل اسکرولینگ ژله ای در حالت پرتره یا عمودی  رنج می‌برند

برخی کاربران آیپد مینی ۶ از مشکل اسکرولینگ ژله ای در حالت پرتره یا عمودی  رنج می‌برند

دارندگان اپل آیپد مینی ۶ چند روزیست که این تبلت طراحی جدید به دستشان رسیده است، ولی برخی از کاربران متوجه شدند که در هنگامی که مشغول اسکرول نمودن صفحه در حالت عمودی می باشند با مشکلی تحت عنوان  اسکرول ژله ای مواجه می شوند.

این واژه زمانی به کار می‌رود که کاربر تبلت را به صورت عمودی نگه داشته و سعی می کند که یک صفحه وب و یا نوشته را از بالا به پایین اسکرول کند. در این حالت هر خط نوشته نظر می‌رسد که از طرف چپ و راست به صورت یکسان اسکرول نمی شود. در نهایت این اثر باعث می شود که در نگاه کاربر این جور جلوه کند که تنها یک طرف صفحه نمایشگر پاسخگویی بیشتری نسبت به طرف دیگر از لحاظ اسکرولینگ دارد و دارای سرعت بیشتر و پاسخگویی بیشتری نسبت به طرف دیگر است.

تا به حال چندین خواننده منبع خبری مکرومرز این مشکل را گزارش داده‌اند و به نظر می‌رسد که در کاربران مختلف در درجات متفاوتی این مشکل بروز نموده است. برخی از دارندگان آیپد مینی ۶ ادعا می کنند به طور ناخودآگاه متوجه آن شده اند، ولی برخی دیگر تنها در موقعی متوجه این اختلاف شده‌اند که گزارشات موجود در وب را مشاهده کرده و آن را با صفحه وسیله خود مقایسه کردند.

علاوه بر این برخی کاربران ادعا می کنند که این مشکل در وسیله آنها بسیار قابل تشخیص بوده و نمی‌توان از آن صرف نظر کنند که در حالاتی می‌تواند باعث خستگی چشم نیز شود. این مشکل برای اولین بار توسط شخصی به نام دیتر بوهلن از منبع خبری The Verge با ارسال توییتی به صورت ویدیویی به همگان نشان داده شد.  مکرومرز نیز به صورت جداگانه تایید می کند که  این مشکل در آیپد مینی های نسل ۶ در درجات مختلف برای برخی از کاربران ایجاد مشکل نموده است. همینطور برخی از آیپد مینی های واقع در فروشگاه اپل استور بریتانیا نیز بر اساس گزارشات از چنین مشکلی رنج می برند.

باید گفت که این مشکل در وقتی که کاربر تبلت را در حالت افقی می‌گیرد و آن را اسکرول می‌کند قابل تشخیص نیست و ظاهراً این مشکل مربوط به مشکل نرخ تازه صفحه نمایش در حالت عمودی می باشد. هنوز مشخص نیست که آیا این مشکل به دلایل سخت افزاری است یا این که می تواند به بروز رسانی های نرم افزاری رفع گردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.