برخی شایعات ادعا می‌کنند که مک بوک پرو های نسل بعدی دارای چیپ M1x  خواهند بود و لوگوی جلویی پنل نیز در آنها برداشته می شود

برخی شایعات ادعا می‌کنند که مک بوک پرو های نسل بعدی دارای چیپ M1x  خواهند بود و لوگوی جلویی پنل نیز در آنها برداشته می شود

 یک گزارش سوال برانگیز و نه چندان مطمئن ادعا می کند که نسل بعدی مک بوک پرو ها از چیپ های جدید M1x برخوردار خواهند بود و در آن ها لوگوی اپل در پنل جلویی برداشته خواهد شد. بر اساس گزارشی که توسط سایت خبری ۹to5Mac انتشار داده شده است یک منبع با سابقه تقریبا قابل قبول ادعایی را مطرح می کند که بر اساس آن گفته می شود که اپل قصد دارد  چیپ جدید مک بوک پرو ها را به m1x نامگذاری کن.

سایت خبری ۹to5Mac می‌گوید که درست است که این شایعه از منبعی می آید که در جهت موافق با گفته های اخیر ژورنالیست خبر بلومبرگ مارک  گورمن می آید اما باز نمی توان به ادعایی که در این منبع اشاره شده است اطمینان کرد. اوایل این هفته مارک گورمن توضیح داد که آیمک های ۱۴ و ۱۶ اینچی آینده دارای چیپ های اپل سیلیکون خواهند بود که شامل ۱۰ هسته خواهند بود:  هشت هسته از آن پر مصرف و پر قدرت خواهد بود و ۲ هسته آن از  مصرف باتری کمی برخوردار می باشد.

او ادعا نمود که از لحاظ گرافیکی نیز چیپ های جدید دارای ۱۶ و ۳۲ هسته گرافیکی خواهند بود که می توانند تا ۶۴ گیگابایت رم را حمایت کنند و همینطور پورت های تاندربولت بیشتری را نیز ساپورت کنند. البته مارک گورمن در ارتباط با نامگذاری جدیدی برای چیپ های نسل بعدی ام یک صحبتی را نکرده است و احتمال بسیار کمی می باشد که این چیپ ها به صورت m1x نامگذاری شوند.

مارک گورمن به این اشاره کرده بود که مک بوک پرو های ۱۳ اینچی و مدل های پیشرفته تر مک بوک ایر نیز در انتظار دریافت چیپ های اپل سیلیکون جدید خواهند بود. بر اساس گزارش او چیپ های جدید و نسل بعدی m1 علیرغم داشتن هسته های یکسان دارای سرعت بیشتری خواهد بود و در کنار آن از لحاظ گرافیکی نیز هسته های گرافیکی بیشتری را حمایت خواهند کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *