برخی از کارت های اس دی به درستی با مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ کار نمی کنند

برخی از کارت های اس دی به درستی با مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی ۲۰۲۱ کار نمی کنند

بر اساس گزارش هایی که در فرم مکرو مرز توسط کاربران منتشر شده است اسلات های کارت خوان اس دی در مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید آنطوری که مورد انتظار می باشد با برخی از اس دی کارت ها کار نمی‌کنند. خوانندگان مکرومرز گزارش ‌های متعددی را در ارتباط با این اشکال در فرم این وب سایت منتشر نموده اند.

بنا به این گزارش ها برخی از کارت های اس دی در هنگام قرار دادن در درون مک بوک پرو های جدید به طور کلی از کار می‌افتند و دیگر قابل استفاده نیستند و یا اینکه امکان دسترسی به اطلاعات آنها وجود ندارد. برای برخی دیگر این مشکل به صورت کاهش سرعت انتقال داده ها در هنگام استفاده از کارت‌های اس دی گزارش شده است. در برخی حالات نیز در هنگامی که کاربر می خواهد از کارت اس دی استفاده کند یک پیام خطا در روی صفحه ظاهر می شود.

در گزارش‌های دیگر این طور آمده است که اس دی کارت چند بار طول میکشد تا پس از تلاش‌های متعدد بتواند توسط دستگاه مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی خوانده شود. بر اساس آنچه که در این فروم آمده است راه حل هایی نظیر فرمت کردن کارت sd نمی تواند مشکل را حل کند. اما برخی از کاربران گزارش نموده اند که در هنگام استفاده از کارت‌های اسدی با استفاده از پورت usb-c چنین مشکلی را تجربه نکردند. برخی از خوانندگانی که با پشتیبانی اپل تماس گرفته‌اند به آنها گفته شده است که این شرکت از چنین مشکلی با خبر بوده و در به‌روزرسانی های آینده نرم افزاری مشکل حل خواهد شد.

اما هنوز مشخص نیست که آیا این مشکل یک خطای سخت افزاری است و یا اینکه به یک باگ نرم‌افزاری مربوط می‌شود. برخی کاربرانی که چنین مشکلی را داشته اند با تعویض مک بوک پروی خو مشکل آنها حل شده است. بنابراین دلیل اصلی مشکل هنوز مشخص نیست.  بسیاری از کاربران نیز این طور گزارش داده‌اند که ممکن است این مشکل مربوط به محدودیت در ارتباط با برخی از برندها و سرعت و برخی از ظرفیت‌های اس دی کارت باشد. ولی هنوز جواب مشخصی در این مورد وجود ندارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.