برخی از کاربران آیفون ۱۳ از یک باگ نرم افزاری با پیام “عدم امکان ارتباط با اپل واچ”  در هنگام قفل گشایی با ماسک مواجه شده اند

برخی از کاربران آیفون ۱۳ از یک باگ نرم افزاری با پیام “عدم امکان ارتباط با اپل واچ”  در هنگام قفل گشایی با ماسک مواجه شده اند

چندین کاربر ۱۳ در فروم های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی گزارش دادند که بر که بعد از آنکه آیفون های جدید خود را دریافت نموده اند از یک باگ نرم‌افزاری رنج می‌برند که از اتصال آیفون ها با اپل واچ جلوگیری می کند. به عنوان مثال در سایت ردیت گزارش شده است بعد از دریافت آیفون ۱۳ برخی مشتریان نمی توانند قفل گشایی اتصال با اپل واچ را فعال کنند. این قابلیت است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند آیفون‌های خود را در هنگام داشتن ماست بر صورت از طریق اپل واچ قفل گشایی کنند.

در این مورد آنها وقتی که می‌خواهند این قابلیت را فعال کنند برخی  مشتریان با پیامی مواجه می شود که به آنها می گوید قادر به ارتباط با اپل واچ نیست و در این مورد نیز راهکاری وجود در حال حاضر ندارد. بر اساس آنچه که مشتریان گزارش داده‌اند تمام راهکارهای مرسوم در این مورد بی نتیجه بوده است. راهکارهایی مانند ری استارت کردن وسیله و یا حتی قطع ارتباط اپل واچ از آیفون و ارتباط مجدد آن نیز نتیجه ای نداشته است.

همین طور در سایت توییتر نیز بخش زیادی از کاربران چنین مشکلی در هنگام استفاده از آیفون ۱۳ را گزارش کرده اند. این در حالی است که هنوز گزارشی در ارتباط با سایر مدلها که چنین مشکلی رنج ببرند وجود نداشته است. در این مورد باید گفت که آیفون ۱۳ دارای سیستم عامل iOS 15 می باشد که به خودی خود آخرین نسخه این نرم افزار نیست. بنابراین کاربران باید مطمئن شوند که از آخرین نسخه ios15 و همینطور آخرین نسخه سیستم‌عامل ‌watchOS 8 برخوردارهستند.

اما هنوز گزارشی در ارتباط با اینکه راه حلی برای این مشکل پیدا شده باشد منتشر نشده است. همینطور وجود یک باگ نرم افزاری دیگر  در به روزرسانی ios15 چندی پیش آن گزارش شد که باعث اختلال در اجرای سرویس اپل موزیک می شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.