برخی از مک های M1 از باگ نرم افزاری اسکرین سیور رنج می برند

برخی از مک های M1 از باگ نرم افزاری اسکرین سیور رنج می برند

 گزارش‌های رو به افزایشی از کاربران در سطح وب منتشر می شود مبنی بر این که در برخی مدل های مک M1  اسکرین سیوربه طور ناگهانی  در صفحه نمایش فعال شده و کاربر را از ادامه کار با مک مانع می کند.

در macOS Big Sur ویژگی تغییر سریع اکانت کاربری  Fast User Switching به کاربران اجازه می دهد که به سرعت بتوانند اکانت کاربری را بین همدیگر عوض کنند بدون آنکه به طور کامل از اکانت خارج شوند. بر اساس این گزارش ها که در فروم مکرومرز و همین طور در برخی سایت های دیگر منتشر شده است یک اسکرین سیور برخی اوقات به طور خودکار در صفحه نمایش مک های اپل سیلیکون روی صفحه ظاهر می شود  و سیستم را دچار نوعی هنگی می کند بطوری که  کاربر دیگر قادر به  ادامه کار با مک خود نمی باشد.

در این حالت گزارش شده است در حالی که اسکرین سیور در روی صفحه پدیدار می شود نشانگر موس هنوز فعال بوده و قابل حرکت است اما هیچ چیز دیگر کار نمی‌کند و کاربران مجبورند که با فشار دادن آرام دکمه پاور و تاچ آیدی و یا با استفاده از شورتکات Alt-Command-Q دوباره به صفحه لاگین برگردند.

در این مورد غیر فعال نمودن ویژگی  Fast User Switching از از بروز این مشکل جلوگیری می کند اما این عمل آشکارا ویژگی استفاده از قابلیت لاگین را نیز غیرقابل دسترس می‌کند. در صورت غیر فعال کردن اسکرین سیور در بخش بخش System Preferences برای تمامی کاربران نیز به نظر نمی رسد که بتواند این مشکل را حل کند.

این مشکل در مک بوک ایر های M1 مک بوک پرو ۱۳ اینچ M1 و همینطور مدل های مک مینی M1 تاکنون مشاهده گردیده است و همین طور در تمام نسخه های سیستم عامل macOS Big Sur‌ شامل آخرین به روزرسانی ۱۱.۱ نیز گزارش شده است. کاربرانی که از این مشکل رنج می‌برند پیشنهاد می‌شود که گزارشی از این تجربه خود را به اپل بفرستند و امیدوار باشند که اپل به زودی  راه حلی برای این مشکل پیدا کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *