برخی از مک های قدیمی بعد از نصب سیستم عامل ‌‌macOS Monterey تخریب شده‌اند

برخی از مک های قدیمی بعد از نصب سیستم عامل ‌‌macOS Monterey تخریب شده‌اند

سیستم عامل macOS Monterey هفته پیش به عنوان آخرین نسخه macOS به صورت نسخه عمومی منتشر شد  و بر اساس برخی از گزارش های اعلام شده در شبکه های اجتماعی و فرم های آنلاین گروهی از کاربران دارای مک های قدیمی باشند بعد از به روز رسانی و نصب این سیستم عامل وسیله شان دچار تخریب شده است.

این اتفاق تا حدی آشنا به نظر می رسد زیرا در سال قبل نیز همزمان با انتتشار سیستم‌ عامل جدید macOS Big Sur گزارش‌های مشابهی در ارتباط با تخریب برخی از مدل‌های قدیمی مک بوک پرو  در اثر نصب سیستم عامل جدید گزارش شد و حالا کمتر از یک سال گزارش ها و مشکلات مشابهی در ارتباط با نصب یک سیستم عامل جدیدتر در مک منتشر شده است. بر اساس حداقل ۱۰ گزارش از مشتریانی که در فرم پشتیبانی اپل گزارش خود را منتشر کرده‌اند در حالی که سیستم مک خود را سیستم عامل macOS Monterey به‌روزرسانی می‌کرده‌اند نمایشگر وسیله مک آن ها به طور کامل سیاه شده و آنها دیگر قادر به روشن کردن آن نمی باشند.

علاوه بر این در یک گزارش اختصاصی نیز چندین کامنت ازکاربران منتشر شده است که مشکلات مشابهی را تجربه کرده اند. یکی از راه کارهای احتمالی که در فروم پشتیبانی اپل منتشر شده است می تواند این باشد که کاربران می بایست   firmware مک خود را ریستور کنند، زیرا که در برخی گزارش‌هایی که در اثر بروزرسانی سیستم برق مک متوقف شده است انجام این عمل توانسته مشکل را حل کند.

در این مورد باید گفت که تمام گزارش‌های منتشر شده مربوط به کامپیوترهای مک بوک پرو قدیمی تر می باشد و برخی از مدل های آی مک و مک مینی نیز مشکلات مشابهی تجربه کرده اند اما کامپیوتر های جدید تر نظیر مک های اپل سیلیکون به نظر نمی رسد چنین مشکلی را تا به حال داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.