برخی از مهندسان اپل در حدود ۱۸۰ هزار دلار پاداش برای ترک نکردن شرکت دریافت نمودند

برخی از مهندسان اپل در حدود ۱۸۰ هزار دلار پاداش برای ترک نکردن شرکت دریافت نمودند

در حال حاضر اپل پاداش های کلانی را به برخی از مهندسان در جهت جلوگیری از انتقال آنها به شرکت های دیگری نظیر متا پیشنهاد می‌کند. بر اساس گزارش بلومبرگ اپل در هفته گذشته به برخی از مهندسان در زمینه های طراحی سیلیکون، سخت افزار، نرم افزار و همینطور عملیات های اجرایی پیشنهادهای پاداش از ۵۰  تا ۱۸۰ هزار دلار پیشنهاد نموده است.

بیشتر مهندسان اپل در حال حاضر چیزی در حدود ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزار دلار  حقوق دریافت کرده‌اند با این شرط که تا مدت بیش از چهار سال تحت هیچ شرایط به کمپانی های دیگر خود را منتقل نکنند. اپل به کلیه مدیران خود اعلام نموده است که این پاداش ها می تواند به عنوان بخشی از عملکرد بالای آن ها به آنها اعطا شده و همین طور در جهت حفظ مهندس ها و نیرو های بسیار حیاتی این کمپانی و جلوگیری آنها از رفتن به کمپانی های دیگر خواهد بود.

در این مورد باید گفت که در ماه های اخیر شرکت متا در حدود ۱۰۰ مهندس  اپل را توانسته است به خود جلب کند و آنها را در شرکت خود استخدام کرده است. شرکت متا که قبل از این به نام فیسبوک معروف بود بنا به اظهارات مدیر عامل این شرکت قصد دارد که سرمایه‌گذاری عظیمی را در جهت هوش مصنوعی و واقعیت مجازی و ایجاد دنیای متا بر پا کند. بر اساس اعلامیه  شرکت قرار است که به زودی یک اسمارت واچ در آینده نزدیک از این شرکت در جهت رقابت با اپل واچ به بازار ارائه شود. از طرف دیگر نیز اپل قصد دارد برای ورود خود به عرصه واقعیت مجازی هدست اولین هدست AR خود را به بازار ارائه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.