برخی از خصوصیات جدید Find My در سیستم عامل ios ۱۵ اپل

برخی از خصوصیات جدید Find My در سیستم عامل ios ۱۵ اپل

سیستم‌عامل ios ۱۵ تغییرات متنوعی را بر روی قابلیت Find My ایجاد کرده است. از مهم‌ترین آنها می‌توان به خصوصیاتی نظیر موقعیت یابی لایو یا زنده و توانایی برای ردیابی یک آیفون وقتی که محتویات آن پاک شده  و یا خاموش می باشد اشاره نمود.

موقعیت یابی زنده

با استفاده از این ویژگی شما می توانید برای ردیابی دوست و یا اعضای خانواده خود با استفاده از اپلیکیشن Find My موقعیت لحظه به لحظه آن ها را به صورت کاملاً پیوسته مشاهده کنید.

موقعیت یابی آیفون و وسیله هایی که خاموش هستند

در سیستم عامل ios ۱۵ این قابلیت وجود دارد که بتوان وسیله هایی را که حتی خاموش هستند بتوان مورد ردیابی قرارداد. چرا که ممکن است وسیله مورد نظر به وسیله سارق خاموش شده باش.د در این حالت کاربر می تواند آن را موقعیت یابی کند.

برای استفاده از این قابلیت قابلیت شبکه ‌Find My‌ network باید فعال شده باشد. برای اطمینان حاصل کردن از فعال بودن آن  باید به بخش پروفایل خود بروید و بر روی گزینه ‌ Find My فشار دهید و مطمئن شوید گزینه Find My‌ network فعال است.

برخی از خصوصیات جدید Find My در سیستم عامل ios ۱۵ اپل

ردیابی وسیله هایی که محتویات آنها پاک شده است

اگر کسی آیفون شما را سرقت کند و محتویات آن را پاک کند همچنان در ios ۱۵ می توانید در اپلیکیشن Find My آن وسیله را ردیابی کند. این ویژگی در بخش Activation Lock قرار گرفته است و افراد نمی توانند بدون در دست داشتن اپل آیدی یا پسورد به آن دسترسی پیدا کنند.

هشدارهای جدایی

قابلیت  هشدار های جدایی Separation Alerts در اپلیکیشن Find My  این امکان را می‌دهد که اگر  آیپد خود را در محلی جا بگذارید وقتی از کنار آن ها ایا نزدیکی آنها می گذرید این ویژگی به شما نوتیفیکیشن شی گمشده را در وسیله آیفون شما می فرستد. این قابلیت همچنین با ایرتگ و سایر وسایل لوازم جانبی شخص ثالث از طریق شبکه ‌Find My‌ network هماهنگ شود. بنابراین اگر شما کیف و یا مک بوک خود را که قبلاً در یک کافه جا گذاشته‌اید در حال هنگامی که آیفون خود را در دست دارید از آن جا خارج می شوید آیفون به شما  اطلاع می دهد که وسیله خود را در کافه جا گذاشته‌اید.

برخی از خصوصیات جدید Find My در سیستم عامل ios ۱۵ اپل

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.