برخی از توسعه دهندگان می‌گویند اجازه دادن اپل به داشتن یک لینک خارج از اپ استور برای پرداخت های اپلیکیشنی کافی نمی باشد

برخی از توسعه دهندگان می‌گویند اجازه دادن اپل به داشتن یک لینک خارج از اپ استور برای پرداخت های اپلیکیشنی کافی نمی باشد

اپل اعلام نمود که از شروع ۲۰۲۲ به توسعه دهندگان اجازه می دهد که بتوانند از داخل اپ استور با ارائه یک لینک کاربران را به سایت خود هدایت کرده و در آنجا آنها را برای مراحل فروش می‌توانند برای اپلیکیشن های خدمات پرداختی انجام دهند. البته این قانون فقط شامل اپلیکیشن هایی از نوع ریدر یا محتوای خوندنی می‌باشد. این ها اپ های محتوایی هستند که کاربر قبلاً حق خرید آنها پرداخت نموده و یا حقوق ثبت نامی که بر اساس ارائه محتواهای اینترنتی نظیر مدیا و یا عکس غیر می باشد.

بر اساس  آنچه اپل ارائه نموده است این اپلیکیشن‌ها شامل مجله های دیجیتال، روزنامه های خبری، کتاب ها، اپلیکیشنهای صوتی، موزیک و ویدیو  مانند اپلیکیشن هایی نظیر نتفیلیکس اسپاتیفای و آمازون کیندل می باشند می توانند در اپ استور با داشتن یک لینک خارجی کاربران را  به سمت وب سایت های خود هدایت کنند. در پی اعلام اپل برای این طرح جدید برخی از توسعه دهندگان می گویند که این تصمیم اپل برای حمایت از توسعه دهندگان و اپلیکیشن‌ها کافی نمی باشد.

برای توسعه دهندگان تازه کار به عنوان مثال داشتن فقط یک لینک منفرد به سمت وبسایت های آنها برای کمک به کاربران جهت تنظیم اکانت کافی به نظر نمی باشد. اما برخی از توسعه‌دهندگان شک دارند که اپل اجازه دهد که اینگونه اپلیکیشن ها در اپل استور به مشتریان اطلاع رسانی کنند که با خروج از اپ استور و ثبت نام در وب سایت خود می‌توانند از از تخفیف های ویژه برخوردار شوند.

این توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند که این قانون فقط برای اپلیکیشن های شرکت های بسیار عظیم مانند نتفیلیکس و اسپاتیفای کاربرد دارد و نمی‌تواند حمایتی برای توسعه‌دهندگان بسیار کوچکی که تازه کار خود را شروع کرده‌اند باشند. از طرف دیگر این توسعه دهندگان این که اپل فقط به اپلیکیشن های خاص اجازه ارائه لینک به خارج از اپ استور را می دهد را کافی نمی دانند، زیرا که بیشتر توسعه‌دهندگان تازه وارد و کوچک از این دسته نمی باشند.

از طرف دیگر اپل هنوز بین ۱۵ تا ۳۰ درصد برای خرید های داخل اپ استور از همه اپلیکیشن ها کمیسیون دریافت می کند و هنوز بیشتر توسعه‌دهندگان قادر نیستند که روش های پرداختی مختص به خود را برای مشتریان داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.