برخی آیفون های ۲۰۲۲ به جای ناچ دارای طراحی حفره ای در صفحه نمایش خواهند بود

برخی آیفون های ۲۰۲۲ به جای ناچ دارای طراحی حفره ای در صفحه نمایش خواهند بود

بر اساس پیش بینی مینگ چی کو حداقل برخی از مدل های ارائه شده در آیفون‌های ۲۰۲۲ فاقد ناچ خواهند بود و به جای آن در صفحه های نمایش آنها از حفره های کوچکی دیده خواهد شد، نظیر آنچه که در گوشی‌های همراه پرچمدار سامسونگ گالاکسی دیده شده است.

این تحلیل گر می‌گوید که صفحه نمایش با طراحی حفره‌ای پیش‌بینی می‌شود که برای برخی از مدل های آیفون ها در سال ۲۰۲۲ به کار رود و اگر این تکنولوژی به خوبی جواب بدهد تمام آیفون های ۲۰۲۲ ممکن است این طراحی را به جای استفاده از ناچ در بالای صفحه استفاده کنند.

این تحلیل گر جزئیات بیشتری را در این مورد بیان نمی‌کند و همین طور در مورد این که اپل آیا فیس آیدی و کلیه تکنولوژی های مربوط به این قابلیت را که در بخش ناچ قرار دارند را نیز آیا حذف خواهد نمود و آیا آن را به جای دیگری منتقل خواهد کرد هنوز توضیحاتی نداده است.

شایع است که اپل می خواهد از تکنولوژی حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش استفاده کند، این در حالیکه گوشی های هم برخی از گوشی های هوشمند چینی نظیر ZTE اخیراً از تکنولوژی و سیستم تشخیص چهره سه بعدی زیر صفحه نمایش استفاده کرده اند و ممکن است اپل بخواهد از راهکار و راه حل مشابهی در این مورد کمک بگیرد.

همینطور این تحلیلگر می‌گوید که اگر روند توسعه تکنولوژی زیر صفحه نمایش به خوبی شود حداقل یکی از مدل های آیفون ۲۰۲۳ دارای ویژگی اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش خواهد بود و همین طور دارای ویژگی های دیگری نظیر لنز تله فوتو پریسکوپ و نمایش گر تمام صفحه بدون ناچ و یا حتی حفره نیز پیش بینی می شود.

بر این اساس اپل ممکن است یک آیفون مقرون به صرفه و پایین رده را نیز  با یک صفحه نمایش نمایش ۶ اینچی و دارای فیس آیدی و قیمتی زیر ۶۰۰ دلار در نیمه اول ۲۰۲۳ ارائه دهد که قرار است جایگزین آیفون ۱۱ شود. این تحلیل گر همینطور عقیده دارد که آیفون های ۲۰۲۲ دوربین های جلویی با قابلیت اتوفوکوس خواهند بود.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *