بحران کمبود چیپ هر شرکتی را به جز اپل تحت تاثیر قرار داده است

بحران کمبود چیپ هر شرکتی را به جز اپل تحت تاثیر قرار داده است

در کنفرانس سهام گذاران، مدیر عامل سامسونگ گفت که در حال حاضر کل بازار تولید گوشی های همراه با بحران کمبود چیپ مواجه است که ممکن است لاین مدل های گلکسی را تحت تاثیر قرار دهد و در این مورد بیان داشت که ناهماهنگی های بسیار جدی و قابل توجهی در عرضه و تقاضای چیپ در بخش جهانی محصولات آی تی وجود دارد.

در حال حاضر علیرغم مشکلات محیطی رهبران بیزینسی ما در حال ملاقات با شرکایی در خارج از مرزها هستند تا بتوانند این مشکلات را حل کند و هنوز مشکل است که بگوییم مشکل کمبود چیپ ها ۱۰۰% برطرف شده است. سامسونگ نه فقط در تایوان و چین با مشکل تولید گوشی هایش روبروست بلکه در آستین تگزاس کارخانه‌ای دارد که هنوز به ۱۰۰ درصد تولید باز نگشته است، بعد از آنکه در ماه فوریه این کارخانه در اثر طوفان به طور کامل از بین رفت.

سامسونگ در حال حاضر با کمبود چیپ‌های اسنپدراگون روبرو می باشد. پیش بینی‌های اولیه می‌گوید که این کمبود می‌تواند تولید گوشی های میان رده و پایین رده سامسونگ را تحت تاثیر قرار دهد. سایر منابع متصل به چرخه تامین کننده ها اعلام می کنند که مشکل تولید در ارتباط با پردازشگرهای پرچمدار اسنپدراگون ۸۸۸ نیز وجود دارد که ممکن است گوشی های پرچمدار این شرکت را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

تحلیل گری به نام هوانگ از بخش قسمت امنیتی سامسونگ می گوید که مشکل کمبود چیپ های کوالکام تولید شده توسط شرکت TSMC در حال حاضر هر شرکتی را به جز اپل تحت تاثیر قرار داده است. او در این مورد می گوید حتی بازار کامپیوترهای شخصی PC نیز به زودی در اثر این کم بود متاثر خواهد شد که بیشتر به دلیل آی سی های بکار رفته در درایور های صفحه نمایش است و احتمالاً صفحه‌های پنل ال سی دی برای تلویزیون ها نیز در این مورد با افزایش قیمت روبرو خواهد شد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *