با نصب نسخه های بتا (beta) آیفون یا مک بوک خود را در معرض خطر قرار ندهید

با نصب نسخه های بتا (beta) آیفون یا مک بوک خود را در معرض خطر قرار ندهید

 اگر پیش دستی کنید و نسخه بتای سیستم های عامل در آیفون یا مک بوک تازه خریداری شده خود نصب کنید، بیشتر به سود اپل خواهد بود تا شما. در حقیقت نسخه های بتا اغلب حاوی اشتباهات نرم‌افزاری (Bug) متعددی هستند که ممکن است باعث خرابی و در هم ریختن اپلیکیشن های موجود و از کارافتادن کل سیستم شوند. اما اصولا رونمایی نسخه های بتا بیشتر برای تست سیستم و شناخت باگ های احتمالی است.  پس بهتر است این ریسک را نکنید و منتظر بمانید تا نسخه اصلی سیستم های عامل بیرون آید.

در حقیقت هر سال در زمان  رونمایی هر نسخه بتا به کاربران توصیه می کنیم که از نسب نسخه های بتا خودداری کنند چرا که ممکن این به طور کامل همه اطلاعات موجود در گوشی همراه خود را از دست دهند و یا کل سیستم عامل گوشی همراه آنها از کار بیافتد.

اگر تا به حال با نسب نسخه بتا به مشکلی بر نخورده اید به این دلیل نیست که از دیگران مهارت بیشتری در فشار دادن کلید  “install now” را دارید بلکه شانس تا حد زیادی با شما همراهی کرده است ولی هر لحظه ممکن است به مشکل هایی در هنگام کار با وسیله خود بر بخورید.

بنابر این توصیه می شود مقداری منتظر بود و نسخه های کامل شده از قبل نسب شده روی آیفون یا مک  بوک را مورد استفاده قرمز داد. چرا که از هر نظر تست شده اند. در حقیقت شرکت ها و برنامه نویسان هستند که داوطلب می شوند تا این ریسک را متحمل شده و نسخه های بتا را مورد تست قرار دهند. پس بهتر است کاریر عادی از این تا حد امکان پرهیز کند. 

اما فقط مشکل نسخه های بتا وجود باگ ها نیست، بلکه ممکن است اپلیکیشن هایی که  هر روز احتیاج مبرمی به آن ها دارید در این حالت از کار بیافتند. چنین اتفاقی برای خیلی از کاربران در سال ۲۰۱۹ در نسخه بتا macOS Catalina افتاد و یکباره تمام اپ های ۳۲ بیتی از کار افتادند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *