با موفقیت فروش جهانی مدل های آیفون ۱۳ اپل به رکورد تازه ای در سال ۲۰۲۱ دست یافت

با موفقیت فروش جهانی مدل های آیفون ۱۳ اپل به رکورد تازه ای در سال ۲۰۲۱ دست یافت

بر اساس داده‌های حاصل از مرکز تحقیقاتی Counterpoint فروش مدل های آیفون اپل در سال ۲۰۲۱ به مقدار ۴۴۱ میلیارد دلار رسید. بر اساس این داده ها فروش گوشی های همراه بطور کلی نسبت به سال قبل ۷ درصد و نسبت به کوارتر چهارم ۲۰۲۱ دوازده درصد  رشد را نشان می‌دهد که با توجه به نارسایی هایی مانند کمبود جهانی چیپ برای تولید گوشی‌ های همراه جالب توجه می باشد. فروش آیفون های اپل در سال ۲۰۲۱ میزان ۱۹۶ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل ۳۵ درصد رشد را داشته است که برای این شرکت یک رکورد از فروش گوشی آیفون ها محسوب می شود.

با توجه به این داده ها اپل در حال حاضر ۴۴ درصد از سهم فروش گوشی های همراه در صحنه جهان را در سال ۲۰۲۱ از آن خود کرده است. علاوه بر این موفقیت فروش مدل های آیفون ۱۳ باعث شد که میزان قیمت فروش این گوشی ها به طور متوسط نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش را در کوارتر چهارم ۲۰۲۱ نشان دهد.  در این مورد باید گفت که ظهور گوشی های مجهز به تکنولوژی ۵ جی یکی از عوامل مهم در افزایش تمایل برای خرید گوشی های همراه در سال ۲۰۲۱ محسوب می شود و همین امر باعث شده است که نسبت به سال ۲۰۲۰ که اپل ۴۰ درصد از سهم بازار فروش گوشی‌های همراه را در دست داشت یک رشد ۱۰ درصدی را در این مورد تجربه کند. همین‌طور اپل در کشورهای مانند هندوستان تایلند ویتنام و برزیل علاقه مندان تازه زیادی را پیدا کرده است.

بر اساس این داده ها پنج فروشنده مهم گوشی های همراه در جهان ۸۵ درصد از سهم کل فروش گوشی‌های همراه با به خود اختصاص می‌دهند. فروش گوشی های سامسونگ بر اساس داده‌های این شرکت نسبت به سال قبل ۱۱ درصد و گوشی های شیائومی و اپو بترتیب ۴۹ درصد و ۴۷ درصد رشد را نشان می دهد. در این مورد باید با هر دو شرکت شیائومی و اپو اخیراً اپل را به طور مستقیم به چالش دعوت کرده و قصد دارند که در آینده گوشی های پرچمدار بسیار متنوعی را ارائه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.