با قابلیت متن زنده Live Text در سیستم عامل iOS 15 می‌توان متن را از هر تصویر copy و paste کرد

با قابلیت متن زنده Live Text در سیستم عامل iOS 15 می‌توان متن را از هر تصویر copy و paste کرد

سیستم های عامل iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS Monterey ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد که بتوانند هر گونه متنی را از یک تصویر انتخاب،  ترجمه و سرچ کنند. یکی از قابلیت های جدیدی که در رویداد WWDC امسال معرفی شد قابلیت متن زنده بود، این قابلیت در نسخه عمومی سیستم های عامل و macOS Monterey اضافه خواهد شد و به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند هر متنی را که در تصاویر دیده می شود را استخراج کرده و آنرا به نحوه های مختلف نظیر کپی و پیست و هر قابلیت دیگری را اعمال کنند.

در نمایش دموی که در روز کنفرانس WWDC نشان داده شد، وایت بردی را نشان می دهد که در روی آن متنی با دست خط نوشته شده است. در این حالت با باز کردن اپلیکیشن دوربین در آیفون و گرفتن آن به سمت وایت برد، یک صفحه در قسمت پایین سمت راست ظاهر می شود که نشان از این است که متن موجود در روی وایت برد تشخیص داده شده است و کاربر می تواند آن را از روی صفحه آیفون خود مشاهده کند. با ضربه زدن بر روی این صفحه نشانگر شما قادر خواهید بود که متن انتخاب شده را کپی و یا هر جایی که دوست دارید به اشتراک بگذارید. در طول این نمایش مهندس ارشد بخش نرم افزاری اپل Craig Federighi متن انتخاب شده را  به اپ Mail message  می فرستد.

در این مورد باید گفت که نه تنها شما می توانید این قابلیت را با دوربین آیفون امتحان کنید بلکه امکان تشخیص و استفاده از متن در هر گونه عکسی که در  اپلیکیشن Photos وجود دارد امکان پذیر است. هر زمانی که بخش نشانگر در قسمت سمت راست تصویر ظاهر شود نشان دهنده این است که متن مورد نظر از تصویر استخراج شده و می توان آن را به نحوه های گوناگون مورد استفاده قرار داد.

به عنوان مثال اگر یک تصویر شامل اطلاعاتی مانند شماره تلفن و یا آدرس خیابان باشد شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید و متن مورد نظر را استخراج کرده و به هر گونه که می خواهید آنرا در قسمت سرچ و یا نقشه مورد استفاده قرار دهید.

با قابلیت متن زنده Live Text در سیستم عامل iOS 15 می‌توان متن را از هر تصویر copy و paste کرد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.