با استفاده از بروزرسانی iOS 15.4 ساکنان امارات متحده عربی می توانند مدرک واکسن کووید ۱۹ خود را به اپلیکیشن والت اضافه کند

با استفاده از بروزرسانی iOS 15.4 ساکنان امارات متحده عربی می توانند مدرک واکسن کووید ۱۹ خود را به اپلیکیشن والت اضافه کند

اپل در روز پنجشنبه اولین نسخه بتا از سیستم‌عامل iOS 15.4 قابلیت اضافه نمودن مدارک پزشکی برای واکسن ۱۹ را به اپلیکیشن والت برای ساکنان امارات متحده فعال نمود. بنابراین پس از آن که نسخه عمومی iOS 15.4 منتشر شود کاربران قادر خواهند بود که کارت دیجیتال کووید ۱۹ ایالات متحده امارات متحده خود را به اپلیکیشن health و والت از طریق اپلیکیشن دوربین خود اضافه کنند.

در این مورد کاربران باید از طریق تشخیص هویت با استفاده از کد QR و در نهایت با انتخاب نوتیفیکیشن زرد رنگ اپلیکیشن بهداشت Health که پس از آن ظاهر می شود در نهایت با انتخاب گزینه Add to Wallet & Health می‌تواند مدرک واکسن دیجیتالی خود را به اپلیکیشن والت در آیفون اضافه کنند. در کارت های واکسن دیجیتال در اپلیکیشن والت نام کاربر و نوع واکسنی که آنها دریافت نموده اند به همراه تاریخی که دز واکسن به آنها تزریق شده است و همینطور یک امضای دیجیتالی از طریق کد کیو آر ظاهر می شود.  کاربران می‌توانند از طریق اپلیکیشن Heath خصوصیات و جزئیات بیشتری را در این مورد مشاهده کنند.

این قابلیت در حال حاضر در نسخه بتای iOS 15.4 برای برخی از کاربران نشان داده می شود ولی هنوز به طور کامل نهایی نشده است. اپل قابلیت اضافه نمودن کارت های واکسن دیجیتالی به کووید ۱۹ را به اپلیکیشن والت در ایالات متحده همراه با بروز رسانیiOS 15.1 فعال نمود و سپس این قابلیت برای کشورهایی نظیر کانادا فعال شد و پس از آن فهرستی از کشورهای اروپایی نظیر اتریش فرانسه ایتالیا آلمان اسپانیا پرتغال ایرلند و هلند بلژیک دانمارک فنلاند نروژ سوئد و غیره نیز امکان استفاده از این ویژگی را پیدا کردند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.