باگ نرم افزاری در اپ پیام ها در ios ۱۵ باعث حذف عکس های ذخیره شده می گردد

باگ نرم افزاری در اپ پیام ها در ios ۱۵ باعث حذف عکس های ذخیره شده می گردد

بر اساس گزارش هایی که اخیراً کاربران در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر منتشر نموده اند، چندین نارضایتی گزارش شده است که بر اساس آن کاربرانی که از آخرین بروزرسانی ios ۱۵ در اپلیکیشن استفاده می کنند وجود یک باگ نرم‌افزاری در اپلیکیشن پیام ها در آیفون باعث حذف شدن عکس های ذخیره شده گردیده است.

اگر شما عکسی را از یک پیام در درون یک مکالمه ذخیره کنید، حال اگر آن مکالمه را حذف کنید دفعه بعدی که بکاپ آیکلاد انجام می‌شود، این عکس دیگر ظاهر نخواهد شد. اگرچه تصاویر در در کتابخانه عکس آیکلاد ذخیره می شود، به نظر می رسد که هنوز به اپلیکیشن پیام ها در ‏ios ۱۵  متصل است و حتی اگر شما عکس را ذخیره کنید به نظر نمی‌رسد که در بکاپ بعدی آیکلاس آن عکس را بتوانید دوباره پیدا کنید.

برای آن که این روند را در وسیله خود تست کنید می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 

  •  عکسی را از درون یک مکالمه در بخش پیام ها ذخیره کنید
  • سپس چک کنید که آن عکس به درستی ذخیره شده باشد
  • در مرحله بعد مکالمه مزبور در بخش پیام‌ها را که عکس را از آن گرفته اید را حذف کنید
  • در حال حاضر این عک هنوز باید در کتابخانه عکسایی آیکلاد وجود داشته باشد
  • پس از آن که روند بکاپ آیکلاد به پایان برسانید ملاحظه خواهید کرد که دیگران عکس ناپدید خواهد شد.

 

این می تواند مشکل مهمی باشد، زیرا بیشتر کاربران ویژگی بکاپ آیکلاد را در وسیله های خود به صورت فعال نگه می دارند و چیزی است که به صورت خودکار بعد از زمان مشخصی انجام می شود. اگر شما فردی هستید که به طور مداوم پیام هایتان را از درون مکالمه ها حذف می کنید، در صورتیکه عکسی در درون آنها باشد که برای شما مهم است شما دیگر آنها را در بکاپ آیکلود خود مشاهده نخواهید کرد.

مکرومرز این باگ را در آیفون هایی که دارای سیستم عامل نسخه بتای ۲  ios 15.1 باشد انجام داد و نتیجه مشابهی را دریافت نمود. به نظر می‌رسد که این مشکل در به روزرسانی بتای آخرین نسخه بروزرسانی بتا نیز برطرف نشده است. تا موقعی که این باگ برطرف شود اگر عکس های دانلود شده ای را دارید از بخش پیام ها باید در نظر داشته باشید که هیچگونه مکالمه را از اپلیکیشن پیام ها حذف نکنید تا عکس های شما ناپدید نشود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.