باتری های قابل تعویض ایرتگ می‌تواند برای امنیت کودکان خطر ایجاد کند

باتری های قابل تعویض ایرتگ می‌تواند برای امنیت کودکان خطر ایجاد کند

وسیله جدید ردیابی اپل به نام ایرتگ در هفته گذشته به صورت بین‌المللی بحث و مشاجره هایی را به وجود آورد که بیشتر آن بر سر مشکلاتی است که می تواند باتری های کوچک قابل تعویض این وسایل برای امنیت کودکان به وجود آورد.

ایرتگ ها باتری های قابل تعویض سکه های استاندارد استفاده می کنند که می تواند تا حد یک سال وسیله را حمایت کند. باتری ایرتگ می‌تواند با فشار دادن به داخل و چرخاندن و روند آسانی که برای باز شدن آن دارد می تواند احتمالاً برای امنیت بچه ها مضر باشد. به هر حال این روند آسان باز شدن قسمت پشتی و دسترسی به باتری چیزی است که می تواند باعث شود که امنیت کودکان را به خطر بیندازد.

بر اساس آنچه که در وبسایت خبری گیزمودو آمده است این نگرانی آنقدر بالا هست که بر اساس آن برخی از فروشندگان محصولات اپل در استرالیا ایرتگ های خود را قفسه های فروش خارج نمودند. این فروشندگان هنوز تعیین نکرده اند که دلیل اصلی این عمل چه بوده است. اگرچه گزارشات نشان می‌دهد که چندین کاربر ردیت گفته‌اند که این فروشندگان به علت مسائل مربوط به امنیت کودکان چنین تصمیمی را گرفتند.

علاوه بر این در بیانیه ای که در وب سایت گیزمودو آمده است گفته می شود که اپل خود تأیید نموده است که روند تعویض باتری دلیل اصلی آن بوده است که این فروشندگان محصولات اپل تصمیم به خروج ایرتگ از بخش محصولات خود گرفته‌اند. یکی از این فروشندگان اعلام نموده است که این محصول تا اطلاع ثانوی از قفسه های فروشگاه خارج می شود تا وقتی که عوامل دولتی تاییدیه لازم را برای فروش این محصول اعلام کنند.

یکی از مواردی که در قانون حفاظت از مشتریان در استرالیا آمده است این است که برای هر وسیله ارائه شده با باتری های قابل تعویض باید روند دسترسی به باتری به گونه‌ای باشد که برای کودکان آسان نباشد و امنیت آنها را به خطر  نیاندازد. این در حالی است که برای بازکردن ایرتگ هیچ نیازی به استفاده از ابزار خاصی وجود ندارد و فقط با کمی فشار و چرخاندن آن انجام می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.