باتری آیفون ۱۳ در مقایسه با آیفون ۱۲ در مواقع استریمینگ ویدیو و تماشای محتوای ویدیویی بهتر عمل می کند

باتری آیفون ۱۳ در مقایسه با آیفون ۱۲ در مواقع استریمینگ ویدیو و تماشای محتوای ویدیویی بهتر عمل می کند

اپل برای باتری مدل های آیفون ۱۳ بهبود رسانی های زیادی را انجام داده است. به عنوان مثال آیفون ۱۳ پرو مکس بیشترین طول عمر باتری را در تمام آیفون ها ارائه می دهد. اما اگر مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ را از لحاظ باتری مورد مقایسه قرار دهیم مشخص می شود که در هنگام استریمینگ ویدیوی و یا تماشای فیلم ها باتری در مدل های آیفون ۱۳ مصرف کمتری را دارد و بهتر عمل می کند.

این بدان دلیل است که مدل های آیفون ۱۳ از نمایشگر های کم مصرف استفاده می کنند، از طرف دیگر چیپ های مورد استفاده در این مدل ها که A15 نام دارد علی رغم عملکرد خوب از مصرف پایین تری برخوردارند و همینطور در این مدل ها ظرفیت باتری نیز افزایش یافته است. این عوامل باعث می‌شود که بهبود رسانه‌های عمده‌ای در هنگام تماشای فیلم درون مدل های آیفون ۱۳ قابل مشاهده باشد.

به عنوان مثال اپل ادعا می کند که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس می تواند به ترتیب ۹ ساعت و ۱۳ ساعت بیشتر از مدل های سال قبل دوام بیاورد. از طرف دیگر باتری در آیفون ۱۳ مینی  می تواند ۱۳ ساعت دوام بیاورد که حتی بیشتر از آیفون ۱۲ پرو مکس می باشد. از طرف دیگر اپل با بهبود رسانی هایی که در سرویس های استریمینگ خود ایجاد نموده است، از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری راهکارهایی را به کار برده است که وسیله ها در فشار کمتری در هنگام استریمینگ ویدیوی از لحاظ مصرف باتری قرار بگیرند.

البته دوام باتری بر اساس نوع استفاده یک کاربر متفاوت خواهد بود و به عوامل بسیار دیگری نیز بستگی دارد. بنابراین نتیجه نهایی می تواند متفاوت باشد. اما اگر نتیجه حتی نزدیک به یکی از ادعاهای اپل در مورد دوام باتری ها در مدل های جدید باشد باید گفت که اپل توانسته است به خوبی در ارتباط با دوام باتری در این مدل های جدید عمل کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.