اینتل می‌گوید پردازشگر های جدید Core i9 برای لپ تاپ از چیپ‌های M1 Max  اپل سریعتر است

اینتل می‌گوید پردازشگر های جدید Core i9 برای لپ تاپ از چیپ‌های M1 Max  اپل سریعتر است

اینتل امروز نسل ۱۲ پردازشگرهای جدید خود را که برای لپ تاپ ساخته شده است رونمایی نمود و به عنوان بخشی از روند معرفی این محصولات ادعا نمود که پردازشگر های Core i9 جدید نه تنها سریع تر از چیزهای M1 Max می باشد که در مک‌ بوک پروهای ۱۶ اینچی به کار رفته است، بلکه آنها سریع ترین پردازشگرهای می باشند که تاکنون در لپ تاپ ها به کار گرفته شده است.

چیپ جدید Core i9  دارای ۱۴ هسته سی پی یو  می باشد که شامل ۶ هسته عملکردی با قابلیت و مصرف بالای باتری بوده و ۸ هسته دیگر آنها از عملکرد و مصرف پایین تری برخوردار می باشند.  این در حالی است که چیپ های M1 Max اپل  ۱۰ هسته ای بوده که شامل ۸ هسته عملکردی و دو هسته ی کم مصرف می باشند.  چیپ های جدید فوق پیشرفته اینتل دارای فرکانس توربو بوست با سرعت ۵ گیگاهرتز می باشند که در این سرعت  ۱۱۵ وات مصرف انرژی خواهند داشت که نسبت به چیپ های M1 Max از مصرف باتری بسیار بیشتری برخوردار هستند.

  به همین دلیل چیپ های نسل جدید اینتل نمی تواند برای محصولاتی مانند مک بوک ایر و یا مک بوک پرو پرو که بسیار کامپکت و فشرده شده ساخته می شوند مناسب باشد. اینتل در این مورد نمودارهای خلاصه‌ای از عملکردهای معمولی و همینطور قدرتی این چیپ ها را به عنوان بخشی از روند بازاریابی خود نیز به اشتراک گذاشته است. اما بر اساس نمودارهایی که مشاهده می شود چیپ های Core i9 جدید اینتل از لحاظ مصرف انرژی نسبت به چیپ های اپل سیلیکون وات بیشتری را مصرف می کنند.

در این مورد باید منتظر ماند و دید که این چیپ های نسل ۱۲ اینتل در دنیای واقعی و در دست کاربران و متخصصان چگونه عمل می کند تا بتوان مقایسه های حرفه ای تری را ببینیم. چیپ های Core i9 اینتل در ۲۸ مدل مختلف ارائه می شوند که در این میان می توان  گزینه‌های میان رده  i7 و i5 را نیز مشاهده نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.