اینتل در حال نزدیک کردن ارتباط خود با شرکت TSMC برای رقابت با اپل می  باشد

اینتل در حال نزدیک کردن ارتباط خود با شرکت TSMC برای رقابت با اپل می  باشد

بر اساس گزارش جدیدی از دیجی تایمز شرکت اینتل در حال توسعه بخشیدن به ارتباط خود با شرکت TSMC است که در حقیقت بزرگترین و مهمترین تامین کننده چیپ های اپل می باشد و از این طریق می خواهد که در روند سفارش چیپ های ۳ نانومتری که توسط شرکت انجام می شود با اپل رقابت کند

دیروز شرکت TSMC گزارش داد که مرحله تولید چیپ های ۳ نانومتری را کلید زده است که در نهایت قرار است در مک  های اپل سیلیکون آینده به کار رود. اپل در حال حاضر از چیپ های با تکنولوژی ۵ نانومتری در آخرین مدل های آیفون مک و آیپد خود استفاده می کند. در روند سازگاری محصولات اپل با چیپ هایی که از روند پروسه ساخت کوتاه‌تری برخوردار می باشند اینتل نیز در حال حاضر تلاش می کند تا روابط شفاف تری را با شرکت TSMC داشته باشد و می خواهد مطمئن شود که این شرکت سفارش‌های خود را بدون تأخیر برای ساخت چیپ های چیپ های گرافیکی ۳ نانومتری دریافت خواهد نمود بدون آنکه  تحت تاثیر روند تولید چیپ‌های سفارش داده شده توسط اپل قرار گیرد و به گونه‌ای با آنها تداخل کند.

منبع خبری دیجی تایمز امروز گزارش داد که یک مقام عالی‌ رتبه از شرکت اینتل قصد دارد که از این شرکت تایوانی در اواسط دسامبر برای بحث کردن در ارتباط با تولید چیپ‌های سه نانومتری و بالابردن ظرفیت تولید آن ملاقات کند. در این گزارش اشاره شده است که در طی این جلسه قرار است که شرکت اینتل از شرکت TSMC ظرفیت تولید بالاتری را برای چیپ‌های سه نانومتری خود درخواست کند. اینتل از طریق ارتباط نزدیک تر و شفاف تر با شرکت TSMC می‌خواهد هرگونه تداخل با سفارش های اپل را جلوگیری نماید.

گزارش دیگری که در ماه پیش منتشر شد اعلام نمود که اینتل قصد دارد از چیپ های سه نانو متری ساخت شرکت TSMC برای پردازشگرهای نسل جدید خود به نام Meteor Lake استفاده کند. اینتل در حال حاضر روند تولید چیپ هایی با پروسه کوتاهتر را در دستور کار خود ندارد و بیشتر ترجیح می‌دهد که از طریق یک شرکت شخص ثالث این چیپ ها را سفارش داده و آنها را در محصولات خود به کار ببرد که از این طریق بتواند با اپل به‌گونه‌ای همراه شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.