ایلان ماسک :  کمیسیونهای اپ استور مالیات جهانی بر اینترنت به شمار می‌روند

ایلان ماسک :  کمیسیونهای اپ استور مالیات جهانی بر اینترنت به شمار می‌روند

مدیر عامل شرکت تسلا ایلان ماسک در توییتر  میزان کمیسیون اعمال شده در اپ استور اپل را مورد انتقاد قرار داد و حمایت خود را از شرکت اپیک گیمز در یک توییت اعلام نمود. او در توییتر خود نوشت حق با اپیک می باشد و در ادامه نوشت که کمیسیون‌های اپ استور اپل نوعی مالیات جهانی بر اینترنت به شمار می‌روند.

ایلان ماسک در طول هفته گذشته نیز با اعلام برخی از جملات در ارتباط با کمیسیون اپ استور مخالفت خود را در این زمینه اعلام کرده بود. اما بیانیه امروز او خیلی مستقیم تر سیاست های اپل را در اپ استور مورد انتقاد قرار می دهد. در مراسم اعلام گزارش درآمد تسلا، ایلان ماسک اعلام نمود که تسلا بیش از هرچیز قصد آن را دارد که به سایر شرکت ها اجازه دهد تا از شبکه شارژر این شرکت استفاده کنند زیرا که شرکت تسلا نمی‌خواهد یک دیوار بزرگ دور تا دور خود بکشد و سایر رقبا را با استفاده از آن مورد حمله قرار دهد.

او گفت که اما برخی شرکت های از این استراتژی استفاده می کنند و پس از آن او با خنده ای زورکی نام اپل را به زبان آورد. شرکت اپیک گیمز در آگوست ۲۰۲۰ دعوای قانونی وصیعی را بر علیه اپل راه انداخت و بر این اساس از قانون های اعمال شده در اپ استور شکایت نمود. این دعوی درست پس از آنکه بازی بسیار معروف این شرکت به نام فورتنایت از اپ استور برداشته شد آغاز شد.  بعد از آن شرکت اپیک گیمز یکسری پرونده های برنامه ریزی شده را در سطح جهان بر علیه اپل بکار انداخت تا به طور وسیعی کارمزد های اعمال شده بر اپ استور اپل و محدودیت های موجود در آن را مورد انتقاد قرار دهد.

اپیک گیمز با ادامه دادن دعوی قانونی خود در پی آن است که از طریق قانونی باعث تغییرات عمده‌ای در قوانین اپل استور شود. ولی اپل می‌خواهد همچنان بر سر مواضع خود باقی بماند. ماسک سال هاست که به دلیل آن که برخی از کارمندانش را به خاطر شرکت اپل از دست داده است از این شرکت دلخوشی ندارد و این برای اولین بار است که به صورت مستقیم شرکت و اپل استور مورد انتقاد قرار می‌دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.