ایرپاد ۳ از فن آوری اس آی پی (SiP) مشابه در ایرپاد پرو استفاده خواهد کرد

ایرپاد ۳ از فن آوری اس آی پی (SiP) مشابه در ایرپاد پرو استفاده خواهد کرد

انتظار می‌رود اپل تا پایان امسال یا اول سال ۲۰۲۱ نسل بعدی ایرپاد را عرضه کند. بر اساس آخرین اخبار حاصل از مینگ چی کو، نسل سوم ایرپاد از فن آوری اس آی پی بهره خواهد گرفت. این فن آوری اجازه می‌دهد تا ویژگی های شنیداری در داخل فضای کمتری قابل جاسازی باشد که عملا این امکان را می دهد که بدون نیاز به افزایش حجم ایرپاد بشود چیپ ها و پردازش گرها نسل جدید را جاسازی نمود.

اپل برای اولین بار از این فن آوری برای تولید ایرپاد پرو استفاده نمود که عملا این امکان را داد که دارای طراحی متفاوتی از ایرپاد باشد با پایه های کوتاه تر و عملکرد بیشتر.

بر اساس تحلیل گر معروف کو Kuo می گوید، بعد از رونمایی ایرپاد ۳، شاهد افزایش ۵۰ درصدی انتقال قطعات برای تولید ایرپاد پرو خواهیم بود. و بر اساس نظرات این تحلیل گر بعد از ورود ایرپاد ۳ خط تولید ایرپاد نسل دوم متوقف خواهد شد.

همینطور این تحلیل گر اظهار می دارد که سه شرکت Amkor، JCET و Huanxu Electronics برای تولید سیستم اس آی پی انتخاب شده اند و شرکت Shin Zu Shing نیز وظیفه ساخت قاب ایرپاد های نسل جدید را بعهده خواهند داشت.

همانطور که پیش تر گفته شد فن آوری جدید اس آی پی این امکان را برای تولید کنندگان ساخت محصولات الکترونیک پدید می آورد که بتوانند قطعات بیشتری را در فضای کمتری جا بدهند. و به عنوان مثال در تولید ایرپاد پرو این امکان را ایجاد کرد که قطعات مربوط به پردازش گر اچ ۱ (H1) و بخش کاهش صدای پس زمینه و بخش هوشمند ارتباطی مربوط به فرمان های سیری (Siri) همگی در قاب بسیار کوچکی در پایه ایرپاد پرو جا گیرند.

بهر حال هر جا سخن از نسل ایربادهای بی سیم واقعی است، اولین محصولاتی که به ذهن می آیند دو محصول موفق اپل، ایرپاد و ایرپاد پرو هستند. هر چند اپل این دسته بندی را ابداع نکرد اما بدون شک بیش از هر شرکت دیگری این نسل از هدفون ها را محبوب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *