ایرپاد های آینده می توانند از امواج التراسونیک برای تشخیص موقعیت صحیح در گوش استفاده کنند

ایرپاد های آینده می توانند از امواج التراسونیک برای تشخیص موقعیت صحیح در گوش استفاده کنند

بر اساس گزارشات مدل‌ های آینده ایرپاد ممکن است بتوانند موقعی که در جای مناسب در گوش قرار نگرفتند با استفاده از امواج آلتراسونیک به صورت پیام های هشدار و یا صداهای خاصی کاربر را مطلع کنند.

در این مورد یکی از ایده ها آن است که در موقعی که کاربر ایرپاد را در گوش می گذارد اگر موقعیت آن به درستی جای نگرفته باشد شدت صدا بسیار کوتاه خواهد بود. در این مورد اپل می‌خواهد که ایرپاد شما به شما اطلاع دهد که موقعیت وسیله را در گوش در جای مناسب قرار دهید و یا اینکه با استفاده از این امواج مشخص شود که آیا شما می خواهید که به وسیله دیگری گوش دهید.

این بخشی از اهداف ایجاد یک اکوسیستم در اپل می باشد که کاربر در آن دیگر مجبور نخواهد بود که بخواهد برای روشن و خاموش کردن وسیله به خودش زحمت بدهد و وسیله به درخواست کاربر به صورت هوشمند پاسخ می دهد.

بر این اساس اپل می گوید که از قبل ایرپاد پرو ها جوری طراحی شده اند که به صورت خودکار از آیفون و آیپد تغییر اتصال می دهند. در این مورد از حسگر های مجاورت اولتراسونیک استفاده‌ خواهد شد. در پتنتی که توسط اپل منتشر شده ایرپاد می تواند زمانی که یک کاربر می خواهد به ایرپاد گوش بدهد را تشخیص بدهد و همینطور وقتی که کاربر می خواهد به اسپیکر آیفون خود گوش بدهد به طور خودکار موقعیت را تشخیص می دهد. یعنی اگر بخواهید از آیفون خود استفاده کنید شما کافیست که فقط ایرپاد را در گوش داشته باشید آن به صورت خودکار صدا را به آن آیفون منتقل می کند.

این پتنت به طور ویژه در ارتباط با تکنولوژی های آینده بر روی ایرپاد می باشد و یا وسیله های مشابهی که با این سیستم ها کار می کنند. بر این اساس ایرپاد می تواند با استفاده از حسگرهای مجاورت آلتراسونیک مشخص کلیه وسایلی که در مجاورت در محیط اطراف هستند را شناسایی کند و در موقع مناسب با هر یک از آنها ارتباط برقرار کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *