ایرپاد مکس هایی که با گارانتی تعویض به مشتریان ارسال خواهد شد دارای بالشتک گوشی نخواهند بود

ایرپاد مکس هایی که با گارانتی تعویض به مشتریان ارسال خواهد شد دارای بالشتک گوشی نخواهند بود

در روز دوشنبه گزارش جدیدی برای قوانین و مقررات مرجوع نمودن ایرپاد مکس از طرف اپل منتشر شد و بر این اساس خود اپل خاطر نشان می‌کند که اگر ایرپاد مکس نیاز به تعویض یا تعمیر داشته شده باشد قطعه تعویضی بدون داشتن  بالشتک های گوشی به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

اپل با انتشار توییتی به مشتریان خاطرنشان کرد که قبل از ارسال ایرپاد مکس برای تعویض یا تعمیر حتماً بالشتک های گوشی را بردارند.

بر این اساس اپل از فویل ها و فیبرهای محافظتی ویژه‌ای برای بازگشت ایرپاد مکس های تعمیر شده به مشتریان استفاده خواهد کرد زیرا فقدان بالشتک‌های گوشی می‌تواند در حین حمل و نقل به قسمت های حساسی نظیر درایورها حسگرها و مدارهای الکترونیکی وارد کند و آسیب وارد کند.

خوشبختانه بالشتک های ایرپاد مکس به آسانی به خاطر اتصال آهنربای خود از بدنه از هدفون قابل جدا شدن می باشند. بنابراین کاربران و مشتریان می توانند قبل از ارسال ایرپاد مکس های خود برای تعویض یا تعمیر به آسانی این بالشتک ها را برداشته و با جا دادن آنها در کیف های محافظتی ویژه‌ای نسبت به مرجوع کردن و ارسال آنها به اپل اقدام نمایند

ذکر این نکته لازم است که اپل چنین قانون و مقررات تعمیری ویژه را برای هدفون ایرپاد ‌پرو اعمال ننموده است. بدین صورت که اگر کاربران ایرپاد‌ پرو تعمیری خود را به اپل ارسال نمایند قطعات تعویضی همراه دارای بالشتک های سیلیکونی کوچک خود به دست مشتری خواهد رسید.

 اقدام اپل در این مورد کاملاً منطقی به نظر می‌رسد زیرا که بالشتک های ایرپاد مکس بسیار گران تر از بالشتک های کوچک سیلیکونی ایرپاد پرو می باشند. در حقیقت هزینه بالای بالشتک های ایرپاد مکس اپل  را مجبور به اعمال چنین مقرراتی نموده است. البته اگر بالشتک های ایرپاد مکس خود دارای نقص باشند باشند تحت قوانین تعویض و گارانتی اپل بالشتک های جدید را برای مشتریان ارسال خواهد نمود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *